Advert
Advert
Advert

İLK HAC KAFİLESİ UĞURLANDI

Kocaeli İl Müftülüğü’nün organizasyonuyla Suudi Arabistan'a gidecek hacı adayları, Perşembe Pazarı alanından dualar uğurlandı.

İLK HAC KAFİLESİ UĞURLANDI

Kocaeli İl Müftülüğü’nün organizasyonuyla Suudi Arabistan'a gidecek hacı adayları, Perşembe Pazarı alanından dualar uğurlandı. İlimizdeki ilk Hac hareketi öncesinde düzenlenen törene, 350 hacı adayının yanı sıra yakınları ile vatandaşlar katıldı. Erenler Cami’nde kılınan Cuma namazının ardından hacı adayları için 8 otobüs 2 kafile ayarlandı.

mesut-celik--1.jpg

HACI ADAYLARI DUA VE GÖZYAŞLARIYLA

35 gün boyunca kutsal topraklarda ibadet edecek olan hacı adayları 9 Eylül tarihinde ilimize geri dönecek Erenler Cami’nde kılınan Cuma namazının ardından dua ve gözyaşları ile uğurlanan hacı adayları ilk olarak İstanbul Sabia Gökçen Hava Alanına ulaşacak. Hac vazifesi için yola çıkan Kocaelilerin içerisinde Derince Geredeli Köy Muhtarı İbrahim Özkul’da yer aldı.

hanimlar-001.jpg

KABE’YE OLDUĞU KADAR KALBE YOLCULUK

Özkul, kutsal topraklara doğru yola çıkan hacı adaylarını tebrik ederek, duygu ve düşünceleri şöyle dile getirdi, ‘Aslında bugün hac yolculuğunun Kabe'ye olduğu kadar kalbe, gönüle gerçekleştirilecek bir yolculuk olduğunu, heyecan ve coşkusunu yaşıyorum. Hacı adayları gerçekleştirilen uğurlama programının ardından yakınları ile vedalaştı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KOCAELİ İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ, SEL VE SU BASKINI UYARISI
KOCAELİ İÇİN ŞİDDETLİ YAĞIŞ, SEL VE SU BASKINI UYARISI
OLUK OLUK KAN AKITACAĞIZ DİYEN SEDAT PEKER SUÇSUZ BULUNDU
OLUK OLUK KAN AKITACAĞIZ DİYEN SEDAT PEKER SUÇSUZ BULUNDU