Advert
Advert
Advert

HAKAN ELYILDIRIM'DAN 'DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI VE MUHTARLARI HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN!'

Dilovası'nda insanlar kanser oluyor. Bırakın kaliteli yaşamayı, kanser olmadan yaşam sürdürebilmek bile büyük mucize. Dilovası'nda insanlar, Recep Tayyip Erdoğan'a oy veriyorlar. Ak Parti'nin adayı kimse o başkan oluyor. Hani ceket koysan kazanır denir ya, o misal. Ancak vatandaşın beklentisi, verdiği oyun karşılığı olarak, havası daha temiz bir Dilovası'nda yaşamak. Ne CHP'li, MHP'li Muhalefet partili Milletvekilleri ne de Ak Parti'li Milletvekilleri, Dilovası ile ilgili hiçbir şey yapmıyorlar.

HAKAN ELYILDIRIM'DAN 'DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI VE MUHTARLARI HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN!'

DİLOVASI BELEDİYE BAŞKANI VE MUHTARLARI HEPİNİZE YAZIKLAR OLSUN!

Kocaeli'nin bazı çok şanslı ilçeleri var ama yerel yönetimlerin başındaki beceriksiz, vizyonsuz ve misyonsuz isimler yüzünden ciddi anlamda da yaşanabilir olmaktan uzak hale geliyorlar.

Mesela, Kandıra, Karadeniz'e kıyısı olan ilçemiz Belediye Başkanı, bildiğiniz vizyonsuz bir cami imamı! Küçümsediğim için değil. Adamın vizyonu caminin içinde vereceği vaaz kadar. Daha fazlası yok. Kefken, Kerpe, Cebeci'de yaz döneminde çöpleri bile toplamaktan aciz, gelişime açık olmayan, hatta kendisi İzmit'te oturup Kandıra'da belediye başkanlığı yapan bir isim.

Gölcük deseniz, Değirmendere ile birlikte  çok güzel bir bölgeyi içinde barında ilçemiz belediye başkanı beyefendi bir adam, 3 dönemdir de belediye başkanlığı yapıyor. Ancak artık metal yorgunluğu denilen o deyimi tam anlamıyla üzerinde taşıyan bir başkana dönüştü. Bırakın iş yapmayı, tek düşüncesi 2019 gelse de bi eve gitsem kurtulsam.

Kartepe desek, 5 - 10 yıl önce neyse, bugünde öyle. Yok bir değişim.

Gelelim bugünkü köşe yazımızın konusu olan DİLOVASI'na!

O kadar çok arayan oluyor ki, Dilovası ile ilgili! En son arayan bir okurumuz bir iki tane de fotoğraf göndermiş.

Diyor ki; Hakan bey Kocaeli'nin gazetesiyiz diyorsunuz, sürekli İzmit'i yazıyorsunuz. Dilovası'da Kocaeli'nin bir ilçesi, bizimle de biraz ilgilenirseniz seviniriz. Sizin yazılarınızı takip ediyoruz. Sert ve net yazıyorsunuz. Lütfen Dilovası'na da bir bakın, arada bir gelin sizi gezdirelim, burada nasıl yaşamaya çalıştığımızı, nasıl kanser olduğumuzu bir görün.

Gazeteciyim, köşe yazarıyım demekten imtina ettim, resmen 25 yıllık gazetecilik ve radyoculuk geçmişimden utandım.

Vatandaşımızın gönderdiği fotoğraflardan birinde, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar'ın, Muhtarlarla buluşması görünüyor. Bakın bu görüşmede neler konuşulmuş;

Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ilçede bulunan mahalle muhtarlarıyla toplantı yaptı. Tavşancıl Sahil Restaurant'ta gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcıları Fazıl Polat ve Edip Bingöl ve Muhtarlıklar Birim Müdürü Mehmet Turak da katıldı.

Başkan Toltar muhtarlarla bir araya geldi

BAŞKAN TOLTAR, MUHTARLARI DİNLEDİ

Toplantı öncesi mahalle muhtarlarına kısa bir sunum yapan Başkan Toltar, ilçede yapılan ve yapılacak olan projeler hakkında bilgiler verdi. Sunumun ardından mahalle muhtarlarını tek tek dinleyen Başkan Toltar, sorunları ve önerilerini not alarak eksikliklerin giderilmesi konusunda çalışmaları başlatacağını belirtti.

ORTAK NOKTAMIZ; HİZMET

Muhtarların sorun ve önerilerinin ardından açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, "2014 yılında yapılan yerel seçim sonrası göreve geldiğimiz günden bu yana halkımıza hizmet etme noktaısında birlikte çalışıyoruz. Ben belediye başkanı olarak seçilirken sizlerde mahallelerinizde bizleri temsilen seçilmiş muhtarlarımız olarak halkımıza hizmet için göreve geldiniz. Hepimizin ortak noktası halkımıza en iyi hizmeti getirebilmek ve daha yaşanılabilir bir Dilovası'nı inşa etmektir. 

AYRIM YAPMAKSIZIN TALEPLERİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

Onun için muhtarlarımızı önemsiyoruz. Sizler bizim mahallelerdeki gözümüz kulağımızsınız. Sizlere gelen her sorun ve talepler bizlere daha kolay ve iyi bir şekilde ulaştırılması ve sorunların çözümü için geçtiğimiz yıl faaliyete giren Muhtarlıklar Birimimiz çözüm odaklı olarak sizlerle birlikte çalışıyor. Hiçbir ayrım gözetmeksizin sizlerin talepleri yerine getirilmeye çalışılıyor. 

HALKIMIZA KARŞI SORUMLULUĞUMUZ VAR

Hepimizin halkımıza karşı bir sorumluluğu var. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Onun içindir ki bizde sizden gelen talep ve sorunları öncelikli sırasına göre yerine getirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sizlerin daha iyi koşullarda ve imkanlarda hizmet etmesi içinde belediye olarak destek vermeye çalışıyoruz. Başta da dediğim gibi hepimizin halkımıza karşı sorumluluğu var. Hizmet etme noktasında bizler bir elin parmakları gibiyiz.

MUHTARLARLA HER AY TOPLANTI 

Hepimiz Dilovası'nın kalkınması gelişmesi ve büyümesi için çalışıyoruz. Umarım bundan sonraki süreçte de hep birlikte daha güzel hizmetlere birlikte imza atacağız. Bundan sonra yapılan aylık muhtarlar toplantısını hep birlikte gerçekleştireceğiz."dedi.

 

Dilovası'nda insanlar kanser oluyor. Bırakın kaliteli yaşamayı, kanser olmadan yaşam sürdürebilmek bile büyük mucize.

Gazetemizde KÖMÜRCÜLER OSB ZEHİR SAÇIYOR diye bir haber yayınlandı.

Bakın o habere; Dilovası'ndaki çocuklar, yaşlılar ve diğer tüm vatandaşlarımız için insanın içi acıyor.

Kömürcüler OSB zehir kusuyor!

Her fırsatta mahallelerini kömür tozu kapladığını söyleyen vatandaşlar, çözüm bekliyor. 16.11.2017 tarihinde sosyal medyaya düşen görüntüler ise artık vatandaşları çileden çıkarttı.

ANTRASİT MADDE SEVKİYATI

Görüntülerde çıkan toz bulutu Kömürcüler OSB sınırları içerisinde faaliyet gösteren Diler Demir Çelik A.Ş. ye ait depoda Andresit madde sevkiyatı sırasında gerçekleşti. Antrasit sevkiyatı günde ortalama 4-5 sefer tankerler ile gerçekleştiriliyor ve her sevkiyatta toz bulutu oluşuyor.

EVLERİN ÜZERİNE TOZ YAĞIYOR

Dilovası ilçesinde 2012 yılında faaliyete geçen Kocaeli Gebze Kömürcüler İhtisas Sanayi Bölgesi (GKOSB) da 15 kömür tesisinde yılda yaklaşık 1.5-2 milyon ton arasında faaliyet gösteriyor. Dilovası ilçesinde bulunan Kayapınar ve Turgut Özal Mahalleleri'nde bulunan evlerin üzerine kömür tozu yağıyor.

PENCERELERİNİ AÇAMIYORLAR

Bugüne kadar pek çok protesto gösterisi yapan ilçe sakinleri evlerinin önüne çamaşır asamadıklarını, pencerelerini açamadıklarını belirterek, çözüm bulunmasını istiyor.

HASTANENİN TAM KARŞISI

Turgut Özal, Kayapınar mahallerinin ve Dilovası Devlet Hastanesinin tam karşısında kurulu olan Kömürcüler OSB ile ilgili olarak vatandaşlar "Kömürcüler OSB sağlımızı tehdit ediyor. Dilovası halkı olarak günde 3 defa temizlik yapıyoruz.  Kendi çoluk çocuğumun sağlığı için bunu yapmamız gerekiyor. Camlarımızı açamıyoruz evimiz kömür tozu ile doluyor. Artık sağlığımızdan endişe duyuyoruz"  yakarışlarında bulunuyorlar.

komurculer1.jpg

Dilovası'nda insanlar, Recep Tayyip Erdoğan'a oy veriyorlar. Ak Parti'nin adayı kimse o başkan oluyor. Hani ceket koysan kazanır denir ya, o misal.

Ancak vatandaşın beklentisi, verdiği oyun karşılığı olarak, havası daha temiz bir Dilovası'nda yaşamak. Ne CHP'li, MHP'li Muhalefet partili Milletvekilleri ne de Ak Parti'li Milletvekilleri, Dilovası ile ilgili hiçbir şey yapmıyorlar.

Peki ya Muhtarlar?

Dilovası mahallelerinin Muhtarlarını da, Belediye Başkanını da buradan Cumhurbaşkanı'na ve Başbakan'a şikayet ediyorum.

Hepsinin de tek derdi, tekrar seçilecek aday olabilmek!

Dilovası'ndaki vatandaş umurlarında değil! Dilovası Belediye Başkanı ve Muhtarlar Yazıklar olsun size!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DANIŞTAY'DAN ANDIMIZ KARARI
DANIŞTAY'DAN ANDIMIZ KARARI
MECLİSE SUNULDU ALKOL, SİGARA VE AKARYAKITA ZAM YOLDA
MECLİSE SUNULDU ALKOL, SİGARA VE AKARYAKITA ZAM YOLDA