Advert
Advert

KOCAELİSPOR'UN 28 MİLYON LİRALIK BORCU BU SABAH ÖDENDİ

Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, kulübün yıllardır adeta başına bela haline gelen vergi borçlarının bu ay itibariyle sona ereceğini açıkladı. Yavuz, “Atkılılar kazandı” diyerek müjdeyi verdi.

KOCAELİSPOR'UN 28 MİLYON LİRALIK BORCU BU SABAH ÖDENDİ
KOCAELİSPOR'UN 28 MİLYON LİRALIK BORCU BU SABAH ÖDENDİ Admin

Kocaelispor’un borçları ile ilgili Sekapark Otel’de düzenlenen toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Genel Sekreter İlhan Bayram, “15 Milyon 100 Bin KEV’e ödendi. 23 Bin TL vergi dairesine ödendi. 1760 artı 850 TL Büyükşehir’e verildi. KEV’e ödenenle birlikte 41 Milyon 600 Bin Büyükşehir’in cebinden çıktı” şeklinde konuştu.

Kocaelispor başkanı Bahri Yavuz ise bu sabah itibariyle 28 Milyonluk vergi dairesi borcunun sabah saatlerinde ödendiğini belirtti.

GELECEĞİN TEMELİNİ ATTIK

Basın toplantısında konuşan Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz, “Kocaelispor için emek veren herkesi selamlıyorum. Yaklaşık 3 buçuk sene bitti.

Şehirle birlikte hatırı sayılır bir emek verdik. Yaşamaz denileni yaşattık, olmaz denileni yaptık, satılamaz denileni sattırdık.

Biz bunları heykellerimiz dikilsin diye değil Kocaelispor için yaptık. Yeri geldi halkın adamı olduk, yeri geldi diktatör olduk. Geleceğin Kocaelispor’u için çalıştık. Yeri geldik stada sığmadık yeri geldi kendi içimize dönüp ağladık.

Bize inananlarla beraberi İzmit Körfezi’ne attığımız o ufak taş önce kendi halkalarını oluşturdu, sonrasında bütün şehri döven dev dalgaları oluşturduk.

Bu gemi kendi körfezinde batacak diye bekleyenler körfezde birer birer boğuldu. 41ay sonunda burada hayalimizdeki borçsuz, geleceğin Kocaelispor’unun temelini attık.

HEDEFE ULAŞMAK İÇİN UZUN BİR YOL VAR

28 Milyonluk vergi borcumuzu ödedik.

Hedemize ulaşabilmek için uzun bir süreç var. 3,5 yılda onlarca hayalperestten, on binlerce inananlar ordusuna gelmemizde büyük emekleri olan; sevinebildiğimiz veya üzülebildiğimiz Kocaelispor’umuzun hala var olabilmesi hazzını bizlere yaşatan mevcut ve eski yönetim kurulu üyelerimize, personelimize, futbolcularımıza, teknik adamlarımıza; tüm bunların en yakın destekçileri olan ailelerine ve aileme şükranlarımı sunuyorum.

Maçlara gelebilen gelemeyen; 9-0 yenildiğimiz ve orada olmaktan büyük üzüntü, ama gurur da duyan biri olarak o gün oradaki 50 kişinin içinde olan olmayan ama 50 yıllık ama 5 günlük ayırt etmeksizin Kocaelispor’lu olan, Kocaelispor'u tutan Kocaelispor deyince yüreği pırpır eden tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

ÖNCELİĞİMİZ KAMU BORCU

Transfer yasağı ile ilgili olarak sorulan soruya Bahri Yavuz, “Birinci önceliğimiz kamu borcu. Yapılandırmayı kaçırırsak çok daha büyük bir rakam verecektik.

Önümüzdeki süreci şehirle yöneteceğiz. 13 Milyon futbolcu borcu var. Kamu borçları ile yaklaşık 25 Milyon borcumuz var.

Transferi tabi ki açmamız gerekiyor ama bunun kulübün menfaatleri gözetilerek yapılmalı.

Bizim 10 Milyon bütçemiz var buna göre davranmalıyız” ifadelerini kullandı

KOCAELİSPOR’UN BAŞARISI İÇİN UĞRAŞACAĞIZ

Daha sonrasında söz alan Genel Sekreter İlhan Bayram, “Biz Türkiye’de Kocaeli’nin marka bir şehir olduğunu düşünüyoruz.

Biz belediyecilik anlamında da ilkleri yapan marka bir kuruluş. Kocaleispor’da şehrin markası ve Kocaelispor’un parlatılması için Büyükşehir başkanımızın yol göstermesi ile bu işi hallettik.

Kocaelispor başkanım çok emek verdi. İşin hukuk ve bürokrasi tarafına bakınca işler kolay olmadı. Kent Konut bir kuruluş. Hukukçular yasal alt zemin için çok uğraştı.

Yaklaşık 40 Milyon bugün itibari ile ödendi ve maliyeye olan borç kapatıldı. SSK’ya borç var onları da ilerleyen kapatacağız. Kamuya olan borçları da reklam anlaşması ile kapatacağız. Kocaelispor’un başarılı olması için çok uğraşıyoruz.

Emeği geçen herkesi teşekkür ediyorum umarım bir daha böyle sıkıntılar yaşamayız” şeklinde konuştu.

Haber:www.kocaelikoz.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK