Advert
Advert
Advert

HAKAN ELYILDIRIM'dan 'CHP İzmit Şimdiden Kayıplarda'

Mehmet Ümit Küçükkaya’nın İzmit İlçe Başkanı olmasını istemeyenlerle, Selman Yıldırım’ın İzmit Belediye Başkan adayı olmasını istemeyenlerin kazandığı, Topyekün CHP'nin kaybettiği bir kongre oldu!

HAKAN ELYILDIRIM'dan 'CHP İzmit Şimdiden Kayıplarda'

CHP İZMİT İLÇE ŞİMDİDEN KAYIPLARDA!

CHP İzmit İlçe’de kongre geçtiğimiz hafta yapıldı.

Yapılmasına yapıldı ama etkileri hala devam ediyor.

Popülist ilçe başkanlığı yapmaya çalışan mevcut ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, tek listeli olarak girdiği kongrede tam manasıyla KAYBETMEYİ BAŞARDI!

CHP İzmit ilçe kongresinde İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın tek aday olarak girdiği seçimde katılım beklenenden az oldu…

Hasan Gemici Spor Salonu’nun CHP İzmit’e, bir gömlek, iki gömlek değil, üç gömlek büyük geldiği konuşuldu.

417 partilinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede sadece 288 oy kullanılırken, partililer 73 oyu boş atarak M.Ü.Küçükkaya ve ekibine büyük tepki gösterdi.

İzmit Belediye Başkan adaylığı için Selman Yıldırım, seçimlerin iki sene öncesinden çalışmaya başladı.

Mehmet Ümit Küçükkaya’yı kendisinden sonra İlçe Başkanı ilan eden Selman Yıldırım, bu kongrede de seçim riskine girmeyerek, çok eleştirdikleri Ak Parti’nin sistemini uyguladı.

CHP İzmit örgütü içerisinde önemli bir kitle, yeni bir başkan adayı çıkarmak istemişti. Ancak son 5 yıldır İzmit İlçeye önemli maddi destek sağlayan Selman Yıldırım bu istekleri görmezden gelip, her istediğini yaptırabildiği Mehmet Ümit Küçükkaya’yı tek adaylı başkan ilan ettirdi.

CHP İzmit İlçe Örgütü kongresi sonrası Küçükkaya’nın listesinde herkese çizik atılırken, birkaç isim dikkat çekti.

CHP İzmit’in kongresi tam bir tepkiler kongresi gibi geçti. 417 Partilinin oy kullanma hakkı varken, 205 kişi kongreye bile gelmedi. Gelen 288 kişiden 73’ü boş oy attı. Bu, ne demek oluyor?

417 üyeden, 278 üye mevcut yönetimi istemiyor ve desteklemiyor. 139 Üye oy kullanıyor, onlarda hemen hemen listedeki isimlerin tamamının üzerine çizik atıyorlar.

Mehmet Ümit Küçükkaya’nın asil yönetim listesinde yer alan Çağdaş Engin 37 çizik ile üstü en fazla çizilen isim olurken, Pınar Albeni de 21 çizik ile üstü en fazla çizilen ikinci isim oldu.

İl delegelerinden ve partinin önemli isimlerinden Hikmet Erenkaya, 10 çizik yerken, Selman Yıldırım 6 çizik yedi.

İlçe üyeleri Küçükkaya’nın önüne bir aday çıkaramasalar da attıkları çizikler ve boş oylar ile önemli bir mesaj vermiş oldu

Listenin oluşturulmasında önemli tartışmaların yaşandığı kongrede yönetime yönelik yapılacak eleştirileri en aza indirmek maksadıyla asil ve yedek yönetim kurulu ile il delegesi listesi son ana kadar kimseyle paylaşılmamıştı ve son ana kadar, listedeki isimler sürekli değiştirilmişti.

Öyle ki listeyi oluştururken herkesi memnun etmeye çalışan Küçükkaya, listede kendi ismine de yer vermemişti.

CHP İzmit İlçe Başkanı Küçükkaya’nın isminin il delege listesinde olmayınca, Küçükkaya’nın, ismini il delege listesine yazmayı unuttuğu konuşuldu…

Küçükkaya, sonrasında yaptığı açıklamada; “İl kongresinde oy kullanmayacağım. İsmimi yazmayı unutmadım, bilinçli yaptım. İsmimi il delegelerine yazmamamın nedeni, herkesin il delegesi olma konusunda talebi vardı, ben de o yüzden bir kişiyi daha memnun edebilmek maksadıyla kendimi yazmadım” demiş.

CHP İzmit kongresi Hasan Gemici Spor Salonu’nda yapıldı… Salon dolmadı… Açıkçası kongrede, ilçe başkan Mehmet Küçükkaya ve Belediye Başkan Adayı olarak çeşitli ziyaretlerde bulunan Selman Yıldırım başarılı bir sınav veremedi…

Kongrede kim mi kazandı?

Sanırım, Küçükkaya’nın İzmit İlçe Başkanı olmasını istemeyenlerle, Selman Yıldırım’ın İzmit Belediye Başkan adayı olmasını istemeyenler kazandı… Kaybeden ise yine CHP oldu.

Siyaseti iyi bilen, emeğe saygı gösteren ve örgütü köyleriyle, mahalleleriyle en iyi tanıyan partililer arasında da çok sevilen bir isim olan ENGİN ÖZCAN’la 2019 seçimlerine hazırlanmak varken, Sevimsiz, samimiyetsiz, şovmen ve Selman Yıldırım’ın kuklası gibi görünen Mehmet Ümit Küçükkaya ile seçimlere gitmek CHP için başlamadan bitirmek gibi görünüyor.

417 üye içerisinde 70-80 kişinin olurunu alabilen bir yönetimin başkanı ve başkan adayı olarak çalışırken istenmeyen adam olmayı içine sindirebilen adamla teşkilat, birlikte ne kadar yürüyebilir?

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DANIŞTAY'DAN ANDIMIZ KARARI
DANIŞTAY'DAN ANDIMIZ KARARI
MECLİSE SUNULDU ALKOL, SİGARA VE AKARYAKITA ZAM YOLDA
MECLİSE SUNULDU ALKOL, SİGARA VE AKARYAKITA ZAM YOLDA