Advert
Advert

AKBANK İZMİT E-5 ŞUBESİ İLE İLGİLİ ŞİKAYET VAR!

Akbank İzmit E-5 Şubesi hakkında gazetemize şikayetler gelmeye devam ediyor.

AKBANK İZMİT E-5 ŞUBESİ İLE İLGİLİ ŞİKAYET VAR!
AKBANK İZMİT E-5 ŞUBESİ İLE İLGİLİ ŞİKAYET VAR! Admin

Akbank Türkiye'nin eski ve tecrübeli bankalarından birisi. Ancak her işyerinde olduğu gibi bankacılık sektöründe de çalışanlar yüzünden koskoca kurumsal kimlik rezil oluyor.

Akbank'ın Kocaeli'de Ak Parti İl Binasının altında Akbank İzmit E-5 Şubesi adında bir şubesi var. 

13 Kasım Salı günü bir vatandaşımız bu şubeye giderek, elindeki 15 Kasım tarihli çeki 2 gün öncesinden çekmek istediğini, çek sahibinin kendisini şubeye yönlendirdiğini, hesabın müsait olduğunu söylemesine rağmen, Bankodaki görevli ödemeyi yapmak istememiş.

Lütfen çek sahibini ararmısınız benim bu çeki tahsil etmem gerekiyor, neden yapmıyorsunuz işlemi dediğinde, TİCARİ AHLAKSIZLIK ÇÜNKÜ diye cevap verince vatandaş deliyor.

Siz bana hakaret ediyorsunuz farkındamısınız? Bana ticari ahlaksız mı diyorsunuz? diyor.

Bunun üzerine Operasyon Müdürü olduğunu söyleyen kişi çeki alıyor, arkasına, "İş bu çek ibraz tarihi gelmediğinden işleme alınmamıştır yazarak, vatandaşın eline tutuşturuyor. 

Çek kanunundan bihaber olan, müşterisini aramaktan aciz olan banka şubesi ile ilgili bize ulaşan okurumuz, aynı zamanda Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kuruluna bireysel şikayette bulunacağım, hatta Akbank Genel Müdürlüğüne ve Sabancı'lara kadar şikayet edeceğim diyor.

Peki kanunlar ne diyor;

Ödeme vasıtası olan çek, görüldüğünde ödeneceğinden, üzerindeki tarih ne olursa olsun, hamilin çeki bankaya ibrazı ile çek ya ödenir ya da o andaki hesap bakiye müsait değilse muhatap banka tarafından yazılır. Dolayısıyla herhangi bir sebebe dayanmaya gerek yoktur. Ticari hayatta ise çekin üzerindeki tarih gelmeden genellikle bankaya başvurulmamaktadır. Bu bir teammül gibi algılanmaktadır. Sonuç itibari ile bir çekin hamili çeki istediği anda ibraz edebilir ve ödenmesini isteyebilir. Bunun için ayrıca gerçekleşmesi beklenen bir şart yoktur. 

Akbank gibi bir bankanın İzmit'teki E-5 Şubesinin kraldan çok kralcı çalışanları yüzünden koskoca bankanın ismi lekeleniyor.

Umarız bankaşube müdürü bu işe bir el atar. Bizde KIRKBİR GAZETESİ olarak takipçi olacağız.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK