Advert
Advert

LASTİK İŞ GENEL BAŞKANI ABDULLAH KARACAN KENDİ SİLAHIYLA VURULARAK HAYATINI KAYBETTİ

Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın cenazesi yarın öğle namazına müteakip Fevziye Camii'nden kaldırılarak Bağçeşme mezarlığına son yolculuğuna uğurlanacak.

LASTİK İŞ GENEL BAŞKANI ABDULLAH KARACAN KENDİ SİLAHIYLA VURULARAK HAYATINI KAYBETTİ
LASTİK İŞ GENEL BAŞKANI ABDULLAH KARACAN KENDİ SİLAHIYLA VURULARAK HAYATINI KAYBETTİ Admin

Lastik İş Genel Başkanı Abdullah Karacan bugün Sakarya'da uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Lastik İş Sendikası işçileri yarın (14 Kasım Çarşamba günü) saat 11.00'de Abdullah Karacan için Lastik İş Sosyal Tesisleri'nde tören düzenleyecek. Törenin ardından  Karacan'ın cenazesi öğle namazına müteakip İzmit Fevziye Camii'nden kaldırılarak Bağçeşme mezarlığına defnedilecek.

Abdullah Karacan kimdir?

Abdullah Karacan, İzmit Meslek Lisesi mezunu. Liseyi bitirdikten sonra Good Year fabrikasında işe başladı. Daha sonra işyeri temsilciliği ve işyeri baş temsilciliği yaptı.  Lastik İş Sendikası İzmit Şube sekreterliği görevinde bulundu. Başarılı çalışmaları sonrasında Lastik İş Sendikası Genel Sekreterliğine getirildi. 2002 yılında yapılan seçimde Lastik İş Genel Başkanı seçildi. Evli ve 4 kız babası olan Karacan, Bahçecik’te ikamet ediyordu.

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Sakarya’nın Arifiye ilçesinde bulunan bir lastik fabrikasında henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı silahla vurularak ağır yaralandı. Saldırgan Sedat U.'nun  fabrikada çalışan bir işçi olduğu iddia edildi. Sedat U.'nun Goodyear Fabrikasınsa pres pişirme bölümünde çalıştığı ve yer değişikliği ile ilgili tartışmanın yaşanması üzerine saldırganın Karacan’ın ruhsatlı tabancasını çekmeceden alarak Karacan’ı ağır yaraladığı öğrenildi. Sedat U. Sakarya Emniyet Müdürlüğü'nde sorguya alındı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
ERYARSOY; İzmit'te 6 Sandıkta Ciddi Hatalar Var
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK
YENİ EVLENECEKLERE DEVLETTEN DESTEK