radyo
radyo

SİYASET

BÜYÜKAKIN, ÖMER POLAT'IN BÜYÜKŞEHİR'LE İLİŞKİSİNİ KESTİ

İbrahim Karaosmanoğlu’nun 2004 yılından bu yana danışmanı olan Ömer Polat, Büyükşehir’in yeni başkanı Tahir Büyükakın döneminde değerlendirilmeyecek.

06.06.2020 - 23:36:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 994 kez okunmuştur

BÜYÜKAKIN, ÖMER POLATIN BÜYÜKŞEHİRLE İLİŞKİSİNİ KESTİ
BÜYÜKAKIN, ÖMER POLAT'IN BÜYÜKŞEHİR'LE İLİŞKİSİNİ KESTİ

Birçok spekülasyonlara imza attığı iddia edilen “Hatırla” isimli korsan gazete nedeniyle İzmit seçiminin kaybedilmesinde faturanın kesildiği Ömer Polat yeni dönemde Büyükşehir Belediyesi’nde görev alamayacak. Seçim öncesi istifa ettiğini açıklayan İbrahim Karaosmanoğlu’nun danışmanı Polat’ın seçim sonrası yeni başkan Doç.Dr.Tahir Büyükakın ile görüştüğü ve Büyükakın’ın da Ömer Polat’ı istemediği öğrenildi.

POLAT’IN İLİŞKİSİ KALMADI

Oğullarının işlettiği CNR isimli matbaanın belediye işlerinin tümünü aldığı gerekçesiyle, matbaacıların, basına yön vermek istediği için medya kuruluşlarının bir bölümünün, SKM çalışmaları esnasındaki tutumları nedeniyle AKP teşkilatının olumsuz referansları, Ömer Polat’ın kendi ipini çekmesine neden olduğu konuşuluyor. Sonuç olarak Ömer Polat’ın bugün itibarıyla Büyükşehir’deki görevi sona erdi.

MÜDÜRLER DE İSTİFA EDEBİLİR

Büyükşehir kulislerinde konuşulan bir başka konu ise yeni başkan Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın çalışma ortamı anlamında önünün açılması için bazı daire başkanı ve müdürlerin istifa edeceği yönünde. Büyükakın’ın kendi çalışma ekibini kurması ve belediyede kan değişikliğinin yapılması için gerçekleşmesi beklenen istifaların başladığı, pazartesi günü itibarıyla artacağı konuşuluyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑