radyo
radyo

EKONOMİ

EKMEĞE ZAM BAKANLIK YOLUNDA

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş ekmek zammıyla ilgili yaptığı basın açıklamasında ekmeğe şuan zam gelmediğini fakat Fırıncılar Odası’nın zam talebini bakanlığa gönderdiklerini ve bakanlıktan gelecek cevabı beklediklerini ifade etti.

25 Eylül 2018 Saat: 11:33
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.413 kez okunmuştur

EKMEĞE ZAM BAKANLIK YOLUNDA
EKMEĞE ZAM BAKANLIK YOLUNDA

Kocaeli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, son günlerde sosyal medyada ve basın yer alan ekmeğe zam geldi haberleriyle ilgili bir basın açıklaması düzenledi. Durmuş yaptığı açıklamada “250 gram ekmek şuanda 1.25 TL’dir. Fırıncılar Odası’nın 260 gram ekmek 1.50 TL olsun talebi ise bakanlığa gönderildi. Bakanlıktan onay gelirse zam kararını uygulayacağız” dedi.

EKMEĞE DEĞİL ÇEŞİTLERİNE ZAM GELDİ

Ekmeğe zam geldi haberiyle ilgili olarak ekmeğe zam gelmediğini ekmeklerin bazı çeşitlerine zam geldiğini ifade eden Durmuş, “Hem sosyal medyada hem kentimizde ekmek fiyatlarıyla ilgili yapılan değerlendirmeler var. Yanlış bilgiler var. Onları düzeltmek istiyoruz. Malumunuz geçtiğimiz Cuma günü ekmekten 50 gram düşüldü zam yapıldı gibi haberler çıktı. Kocaeli Esnaf Odaları Birliği olarak verdiğimiz ekmek zammı değil. Kocaeli’de çok çeşit ekmek üretiliyor. Çavdar ekmek, susamlı ekmek, Trabzon ekmeği ve benzerleri gibi. Biz o ekmeğin ayarlamasını yaptık. Bunda ne bir bakanlığımızın ne de valiliğimizin bir tasarrufu söz konusu değildir” dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑