radyo
radyo

GÜNCEL

GÜZEL HABERLER GELİYOR! BİR KENTİMİZDE DAHA 3 GÜNDÜR KORONAVİRÜS GÖRÜLMEDİ

Bir süreden beri yeni vaka görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illere yenileri eklenmeye başladı.

4 Mayıs 2020 Saat: 17:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.244 kez okunmuştur

GÜZEL HABERLER GELİYOR! BİR KENTİMİZDE DAHA 3 GÜNDÜR KORONAVİRÜS GÖRÜLMEDİ
GÜZEL HABERLER GELİYOR! BİR KENTİMİZDE DAHA 3 GÜNDÜR KORONAVİRÜS GÖRÜLMEDİ

Bir süreden beri yeni vaka görülmeyen Gümüşhane, Bartın, Burdur, Tunceli gibi illere yenileri eklenmeye başladı. Bugün de ilk olarak Artvin'de 17 gündür vaka görülmediği açıklandı. Ardından Sivas'ta 3 gündür Giresun'da da 2 gündür pozitif vakaya rastlanmadığı duyuruldu.

SİVAS'ta, son 3 gün içinde Koronavirüs vakası tespit edilmedi. Halk, bu duruma sevinirken, yetkililer de kurallara uyulmaya devam edilmesi çağrısı yaptı.

Sivas Valiliği'nce sosyal medyadan yapılan paylaşımla kentte son 3 gündür koronavirüs vakasına rastlanılmadığı duyuruldu. Valiliğin açıklamasında, "Halkımızın çoğunluğu tedbirlere uymakta. Son 3 gün içerisinde vaka olmaması da bunun en somut göstergesi. Normalleşme için sunduğunuz katkılardan dolayı tüm Sivas halkına teşekkür ediyoruz" denildi. 

Hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan iller arasında olmamasına rağmen tedbirlerin yoğun olarak uygulandığı Sivas'ta, bir süre önce de maske takılması zorunlu hale getirilmişti.

CAMİLERDEN ANONS YAPILDI

Son 3 günde vaka görülmemesinin rehavete yol açmaması için de uyarılara devam edildi. Kentte öğle ezanının ardından tüm camilerden, bahar ayı ile birlikte halkın sokağa çıkma eğiliminin artabileceği uyarısı yapılarak, koronavirüs ile etkin mücadele için tedbirlere uyulması çağrısı yinelendi.

Son 3 günde vakaya rastlanmamasından memnun olan Sivaslılar, şehirde koronavirüs tedbirlerinin üst seviyede olduğunu belirtti. Kentte yaşayanlar, valiliğin belirlediği kurallara azami ölçüde uymaya gayret gösterdiklerini dile getirdi.

GİRESUN'DA SON İKİ GÜNDE KORONAVİRÜS KAYNAKLI POZİTİF VAKAYA RASTLANILMADI      

Giresun Valiliği, kentte koronavirüs (Kovid-19) vakalarının 18 Nisan tarihinden itibaren hızla düşüşe geçtiğini, son iki günde ise hiç pozitif vakaya rastlanılmadığını bildirdi.      

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında, İl Hıfzıssıhha ile Pandemi Kurulları karaları ile bakanlıkların genelgelerinin dikkat ve takiple uygulandığı belirtildi.     

Pandemi hastanelerinde, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Rehberi algoritmasına göre vatandaşların takip ve tedavisinin titizlikte yapıldığına vurgu yapılan açıklamada, ayrıca evde izolasyonda takip edilen vatandaşların filyasyonun başarıyla gerçekleştirildiği aktarıldı.     

Giresun'da, 19 Mart tarihinde ilk pozitif vakaların görülmeye başlandığına işaret edilen açıklamada,"18 Nisan tarihinden itibaren ise hızla düşüşe geçerek, son iki haftadır tek haneli rakamlarda, son bir haftadır bir veya iki yeni vaka, son iki günde ise hiç pozitif vakaya rastlanılmamıştır. Bu süre içerisinde toplam 4 bin 792 PCR testi yapılmıştır." denildi.     

Güce ilçesine bağlı İlit köyü Kıran mevki haricinde karantina uygulanan yerleşim yerinin bulunmadığı da ifade edilen açıklamada, yurt dışından gelerek yurtlarda kalan 20 Nisan tarihinde Almanya'dan gelen 210 vatandaşın 5 Mayıs’ta, Hollanda'dan gelen 312 vatandaşın da 14 günlük izolasyonun 8 Mayıs'ta sona ereceği kaydedildi.     

Açıklamada, yine, 29 Nisan tarihinde Rusya'dan gelen 129 vatandaşın 14 günlük izolasyonun ardından 14 Mayıs tarihinde evlerine uğurlanacakları belirtildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑