radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

2017'NİN AKILDA KALAN FİYASKOLARI

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.769 kez okunmuştur

2017’DE AKILDA KALAN FİYASKOLAR;

Bir yılı daha geride bırakırken, Kocaeli’de yaşadıklarımız ve hafızamızda yer eden konuları, derleyip toparlayayım dedim.

VERAL İNŞAAT FİYASKOSU;

Başta, patlak balon olduğu ortaya çıkan VERAL İNŞAAT FİYASKOSU!

Abi, Kayseri’den gelmiş, İzmit’te şöyle bir gezdirmişler. Bağçeşme’ye doğru çıkarmışlar. Manzaraya bayılmış. Ben Ankara’dan burayı çözerim. Kentsel Dönüşüm Projesi diye de adını koydum mu, Hem buraların hem de paranın “Adını Korum” demiş.

Vatandaşın arsalarını, evlerini dükkânlarını toplamaya, sözleşmeler imzalatmaya başlamış. “2017 başında da inşaata başlar, 18 ay içerisinde herkesin evlerini teslim ederiz” vaatleri vermiş. Tam da bu dönemde tanışmaya başladığımız bu VERAL İNŞAAT’a, Arka Pencere Reklamevi olarak biz de reklam ve baskılı işler çalışması yaptık. Bu çalışma dönemindeki istikrarsız ve tutarsız davranışları nedeniyle araştırmaya başlayınca, firmanın başladığı projenin çok ta sağlam temellere dayanmadığını gördük.

Kendimizi, vatandaşı uyarmak zorunda hissettik.

Çünkü incelediğimizde, VERAL İNŞAAT firmasının henüz projeye ruhsat bile almadığını, hatta ruhsat almasının imkânsız olduğunu gördük.

2018’in Haziran ayında dairelerini teslim etme vaadiyle vatandaşın evlerini arsalarını toplayan firmadan bırakın temel atmayı, en küçük bir ses bile çıkmıyor.

İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI MERKEZİ REZALETİ;

Kocaeli’de bir tane Çocuk Hastanesi var. Tam olarak hastane de değil Sağlık Merkezi. Ama tek işte!

24 saat çocuk doktoru bulunan tek sağlık kurumu olması nedeniyle çocuklu aileler rahatsızlık anında bu İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI MERKEZİ’nin yolunu tutuyorlar.

Vatandaştan çok kendi cebini ve keyfini düşünen bazı tüccar doktorların vatandaşı nasıl yolduğunu  2017 boyunca yazmıştık.

Bir sebeple, Sağlık kuruluşlarına yakınlığım ve hassasiyetim var. İlaç Mümessillerini, Hastaneleri ve Eczaneleri sıkı takip ediyorum. İlaç Mümessillerinin maaş aldıkları firmalarda hedefleri vardır. Çok fazla ilaç satmak zorundadırlar. Bunun için bazı fedakârlıklar yaparlar. İlaç yazan doktorlara kendilerinin pazarladıkları ilaçları yazmaları için çeşitli hediyeler, daha açıkçası rüşvetler verirler.

Bu doktorlar, yazdıkları ilaç başına prim alırlar.

Nöbetçi olan eczane o gün, hangi hastanede hangi doktor nöbetçiyse ona göre ilaç stoklarlar. İlaç Mümessili nöbet günü eczaneye gelir ve bugün İsm… bey nöbetçi ve bizim ilaçları çok yazacak 10 tane almayın 100 tane alın der.

Çark böyle döner, olan garibim vatandaşa olur.

Bu İlgi Çocuk Sağlığı Merkezinde İSMET AKÇAY adında bir doktor var.

Doktor İsmet Akçay, reçetelere ilaç ve yan ürünleri en çok yazan doktordur. Hipokrat Yemini ederken orta parmağı ile işaret parmağını üst üste getirmiş, ayağının tekini de havaya kaldırmış olduğuna eminim.

Hadi İsmet Akçay böyle bir doktor. İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI’nı bir doktor yüzünden kötülemeli miyiz?

İnanın İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI MERKEZİ adındaki kurum İsmet Akçay’dan daha kötü durumda!

Nedeni, Geçtiğimiz Kurban Bayramı süresince, İsmet Akçay tatile gitmiş. Ancak bayram tatili süresince eczanelere gelen reçetelerde İsmet Akçay’ın kaşesi varmış ama imza başkasınınmış. Bu haberi alınca hemen telefona sarıldım. İlgi Çocuk Sağlığı’nın Müdürü olduğunu söyledikleri TUNCAY BEY adında bir beyefendi ile konuştum. Kendisine şu anda bayram tatili, İsmet Akçay hastanenizde nöbetçimi diye sordum.

Hayır Hakan bey kendisi izinde dedi. Bunun üzerine, gelen reçetelerde İsmet Akçay’ın kaşesi var. Suç işlediğinizin farkında değil misiniz dedim. Bir yanlışlık olmalı falan deyip lafı evirip geveledi ve telefonu kapattık. Ancak anladım ki, İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI MERKEZİ’nde de tuhaf, usulsüz işler dönüyor.

Utanmadan bir de bana dava açtı bunlar…

Bu İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI MERKEZİ benim için 2017’nin FİYASKO kurumlarının başında geliyor.

 AYHAN ZEYTİNOĞLU FİYASKOSU;

Bir kenti temsil eden kurumların başında, o kentin belediyesinden sonra, ekonomisini elinde tutan kurum gelir.

Kocaeli’de bu kurum, KOCAELİ SANAYİ ODASI’dır. Kocaeli’deki sanayi, Türkiye Sanayisinin %22’sini oluşturuyor. Bu kurumun başında da AYHAN ZEYTİNOĞLU adında bir beyefendi var.

17-25 Aralık darbe girişiminin hemen bir hafta sonrası eşini ve 2 oğlunu TÜRK Vatandaşlığından çıkarıp, ABD Vatandaşı yapan, kendisi de TÜRK ve ABD çifte vatandaşı olan AYHAN ZEYTİNOĞLU, Amerika’nın çıkarlarını korumaya yemin etmiş bir Amerika’lıdır.

Kendisi hakkında MASON’luk ve FETÖ ile de irtibatı vardır söylentileri çıkan bu zat, halen Kocaeli Sanayi Odası’nın başındadır. Türkiye Cumhuriyeti Devletine güvenmeyip, ABD’ye sırtını yaslayan bu şahsın KSO’nun başında kalması bana göre, 2017’deki en büyük fiyaskoların başında gelmektedir.

 POSCO FİYASKOSU;

Bizim Kocaeli’nin yerel medyası en çok ne sever diye sorsalar, 2 şey söylerim. Bir dedikoduyu çok severler, bir de beleşi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bir muhtarı var. Adı ÖMER POLAT! Aslında kendisi Kocaeli’nin muhtarı. Onun izni ve haberi olmadan, kimseye ne 1 kuruş reklam gider, ne imar izni verilir ne de ihale!

Bu ÖMER POLAT bir gezi organize etti. Bundan 7 sene önce Kocaeli’deki bazı gazetecileri Kore’ye götürdü. Kore’deki fabrikayı gezdirdiler. Bizim gazetecilere hediyeler verdiler.

Tertemiz bir gezi gibi görünen bu geziyi neden ÖMER POLAT organize etmişti? ÖMER POLAT’ın bu işte ne çıkarı vardı? Bu soruları sormak için artık çok geç. Ancak, bu geziye katılanlar bir kere POSCO’nun kucağına oturmuştu. Artık kalkmaları imkânsızdı. Hatta POSCO bunları nasıl ağırlamışsa geldiklerinde, POSCO’nun atık suyunu bardağa koyar içerim diyecek kadar ileri gitmişti bu gazeteciler. Artık orada ne kadar içmişlerse, kafaları hala güzeldi döndüklerinde… Kore’ye gidenlerden bazıları Güngör Arslan, İsmet Çiğit falan…

Bugün aynı POSCO, Kocaeli’li kardeşlerimizi, Sendikaya üye oldukları gerekçesiyle sorgusuz sualsiz işten atıyor.

2017’nin en büyük fiyaskolarından biri de, artık adına, POSCO FİYASKOSU’mu desem, YEREL MEDYA’NIN BELEŞÇİ GAZETECİLERİ FİYASKOSU’mu desem, adını siz koyun artık.

2017 böyle fiyaskolarla geçti, 2018’in tüm dost ve yakınlarıma başta sağlık, sonra huzur, bol kazanç ve mutluluk getirmesini diliyorum.

2018’de bana en büyük hediyeyi, 20 Ocak’ta oğlum ADA’yı, kucağıma Allahın izniyle, verecek olan eşime de buradan teşekkür etmek istiyorum… 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑