radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

GELDE BUNLARDAN ÜLKEYİ YÖNETMESİNİ BEKLE

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.212 kez okunmuştur

GELDE BUNLARDAN ÜLKEYİ YÖNETMESİNİ BEKLE

Gazetemizde çıkan bir haberi okuduğumda, nasıl yorum yapacağımı şaşırdım. Oturdum bilgisayarın başına ve klavyeden bu yazı dökülmeye başladı.

Öyle bir ülkede yaşıyoruz ki, 24 saat içerisinde çok büyük değişimler olabilir. İktidar değişebilir, Muhalefet lideri değişebilir, bir parti mecliste yokken, transferlerle mecliste grup kurabilir gibi gibi bir sürü gelişmeye gebe bir siyasi ortamın içerisinde ülkemiz.

23 Temmuz Pazartesi günü, İYİ PARTİ Genel Başkanı Meral Akşener, 1 Ay içerisinde kurultaya gideceğiz ve ben aday olmayacağım şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu haberi ilk okuduğumda, bu açıklamanın üç nedeni olabileceğini düşündüm.  

1-Akşener, siyasetten çekilmesi yönünde tehdit ediliyordu veya kendisine şantaj yapılıyordu,

2-Akşener, bakalım ne kadar seviliyorum yoklaması için, duygu sömürüsü yapıyordu,

3-Seçimlerde gerçekten kendisini başarısız görüyordu ve Genel Başkanlıktan çekiliyordu.

Açıkçası bana göre ikinci şık daha ağır basıyor.

Miting meydanlarında “Sarayı satacam parasını size verecem”

“TRT’yi satacam parasını size verecem” gibi ucuz siyasi söylemlerle vatandaşa masal anlatan Meral Akşener bence muhteşem bir oy oranına ulaşmıştır. Girdikleri ilk seçimde aldıkları oy oranı, bu ülkede 30 yıldır var olan iddialı partilerin 10 katına çıkmıştır. Şimdi çıkıp kurultaya gideceğim, aday da olmayacağım dersen, öküz altında buzağı ararım ben!

Gelelim Meral Akşener’in bu saçma çıkışına daha saçma bir yaklaşımda bulunan, tabir yerinde ise bu duygu sömürüsü oltasına, sazan gibi atlayanlara!

“İYİ PARTİ İL BAŞKANI VE 28 DİĞER İL BAŞKANI DAHA AKŞENER’İN EVİNİN ÖNÜNDE NÖBETTE”

Koskoca Türkiye’yi yönetmeye aday olan bir partinin 29 tane İl Başkanı, bulundukları illerden kalkmışlar Akşener’in İstanbul Üsküdar’daki evinin önüne gitmişler ve “NE OLUR BİZİ BIRAKMA” diye eylem yapmış, evin önünde oturmuşlar. Nöbet tutmuşlar.

Akşener açıklama yapıyor, aynı gün bu il başkanları koşa koşa Akşener’in evinin önüne gidiyorlar.

Bu ülkede bugüne hangi başarılara imza atmış, hangi projeye katkıda bulunmuş ki, kendisine muhtaçlık bu kadar üst seviyede ve siz gidip kapısının önünde yalvarıyorsunuz?

İyi Parti Kocaeli İl Başkanı Sayın Serdar Kaman’ı tanırım. Beyefendi kişiliği ile bana göre siyaset yapacak en son isimlerden biridir.

Siyaset, güçlü adam işidir. Sadece maddi anlamda değil, zeka, anlık tepki ve davranışlar, problem anında çözüm üretme, gelecek sorulara o anda cevap verebilme ve sonuç geliştirme anlamında da güçlü adam işidir siyaset.

Serdar Kaman’da gitmiş, Akşener’in evinin önünde oturmuş, Sayın Genel Başkanım bizi bırakma diye yalvarmış.

Bu insanlardan Türkiye’ye nasıl fayda gelir?

Bu insanlardan Kocaeli’ye ne fayda gelir?

Ben hiç ışık göremiyorum. MHP’nin Ak Parti’yle birlikte hareket etmesine kızanların akın ettiği, can simidi gibi gördüğü İYİ PARTİ’nin, Meral Akşener’in ve Kocaeli İl Başkanı Serdar Kaman’ın bugünkü durumu bana göre aciziyetten ve hayal kırıklığından başka bir şey değildir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑