radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"

Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.

1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.145 kez okunmuştur

DEVLET MASKE KONUSUNDA ÇUVALLADI! AMA...

Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Evde eşler birbirini, çocuklar anne babalarını, komşular birbirini, yapılan yemeğin tuzunu, 10 yıldır kullandığı arabanın vites geçişlerini, muhalefet iktidarı, iktidar muhalefeti. Yani lafın kısası her Türk, her şeyi eleştiriyor.

Adam kahvede oturmuş, 1,5 Liraya bir çay söylemiş, yaşamı boyunca ülkeye bir katkısı olmamış ama Cumhurbaşkanı neden 60 ülkeye maske gönderdi, bana göndermedi diyor.

18 yıldır bir dahaki seçimde bu Cumhurbaşkanı kesin gider diyor.

Peki kim gelsin, kim yönetsin Türkiye'yi diyorsun cevap yok. Sen yönetmek ister misin, Cumhurbaşkanı 24 saatin 20 saati çalışıp, sadece 4 saat uyuyor, ailesiyle yılda ya 2 kez ya da 3 kez kahvaltı masasına oturabiliyor, o da bayramlarda. Sen bunları yapabilir misin diyorsun. Yok Be Yaaaa diyor.

Yanlışa yanlış demek lazım, ancak yapılan doğrulara da doğru deyip takdir etmekte gerekmez mi?

DEVLET MASKE KONUSUNDA YANLIŞ YAPTI;

Evet gerçekten maske konusunu ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Vatandaş en büyük eleştiriyi maske üzerinden yapıyor. Haklılar da! Sen maske satışını yasaklayacaksın. Ben devlet olarak bedava dağıtacağım diyeceksin. Dağıtamayacaksın. Eczaneler satmasın diyeceksin, eczanelerin ellerindeki maskeleri satmamalarını yasaklayacaksın, sonrasında o eczanelere hiçbir katkıda bulunmadan maske dağıttıracaksın. Bunların hepsi ayrı bir makale konusu. Ama bir gerçek var ki, devlet maske konusunda çuvalladı.

Şimdi yersiz eleştiriler ile ilgili size iki örnek vermek istiyorum. Birincisi İsveç'ten getirtilen Emrullah GÜLÜŞKEN olayı,

EMRULLAH GÜLÜŞKEN ÖLMEDEN KİMSE İNANMAYACAK;

İsveç’te COVID-19 teşhisi konulan ancak virüs akciğere inmediği için hastaneye yatırılmayan Emrullah Gülüşken, kızı Leyla’nın sosyal medya üzerinden yardım talep etmesi üzerine Sağlık Bakanlığı’na ait ambulans uçakla Türkiye’ye getirildi.

Aynı zamanda kalp hastası olan Emrullah Gülüşken ile iki çocuğu geldi. İkisinde de COVID-19 tespit edildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’ye getirilen hastaların Türk doktorların müdahalesiyle kontrol altında olduğunu söyleyerek, Emrullah Gülüşken’in solunum sıkıntısı olmadığını açıkladı.

Tüm bunlar hepimizin gözü önünde oldu.

 

BU İŞİN İÇİNDEKİ BİR OLAY, BEŞ YALAN

Ortada bir hasta, bir olay var ama bakın kaç yalanı sığdırdılar:

  1.  Emrullah Gülüşken’in, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gibi Konya Kulu'lu ve akraba olduğunu söylediler.

Gerçek: Emrullah Gülüşken Batman Gercüşlü ve Bakan Koca ile bırakın akrabalığı, tanışıklığı yok.

  1.  Önünde lüks bir cip ile fotoğraf çektiren Emrullah Gülüşken fakir değil milyoner.

Gerçek: Önünde fotoğraf çektirdiği cip kendisine ait değil, ayrıca milyoner de değil.

  1.  Aslında hasta değil, şov amacıyla getirildi. Hastane odasında hiçbir müdahale yapılmadan çektirdiği fotoğraf bunun kanıtı.

Gerçek: O fotoğraf 2014 yılında kalp hastalığı için yattığı hastanenin kardiyoloji servisinde çekilmiş.

  1.  Türkiye’nin Emrullah Gülüşken’i getirmesinden sonra İsveç’te ailenin vatandaşlıktan çıkarılması için dava açıldı.

Gerçek: Aile hakkında açılmış bir dava yok.

  1.  Sosyal medyadan babası için Türkiye’ye çağrı yapan Leyla Gülüşken, babasının Türkiye’ye gitmek istediğini söyleyerek ifadesini değiştirdi.

Gerçek: Herhangi bir soruşturma olmadığı, Leyla ifadeye çağrılmadığı gibi “Babam Türkiye’ye gitmek istedi” sözü yalanın da yalanı.

Gerçeklere rağmen tüm bunları yazanlar ve yayanlar siyasetçiler ve gazeteciler, terörist FETÖ mensupları ve PKK’nın sosyal medyadaki destekçileri.

Tabii bir de gözleri, kulakları, beyinleri hakikate kapalı olan, kendisini “muhalif” diye konumlandıran kesim var. Emrullah Gülüşken ölmeden hasta olduğuna inanmayacaklar neredeyse. (Nedim Şener'den alıntıdır)

 

Yersiz eleştirilerle ilgili ikinci konu ise;

 GEBZE - İZMİR OTOYOLU VATANDAŞA ATILMIŞ KAZIK MI?

Orhangazi Köprüsü ve Gebze - İzmir arasındaki otoyol, Yap-İşlet-Devret ihalesi ile yapıldı. Yapılan ihale, Maliyet ve işletilmesi hakkında şimdi biraz matematik yapacağız. Sonrasında KAZIK MI, KÂRLI MIYIZ kendiniz karar verirsiniz.

Köprü ve Otoyol 10,5 Milyar Dolara mal oldu.

Yapan firmaya 15 Yıllığına işletme hakkı verildi.

Her yıl 750 Milyon Dolar'a kadar zarar için devlet garantisi verildi.

Yani 15 yıl süresince köprü ve otoyollar hiç kullanılmazsa 750 Milyon Dolar x 15 Yıl = 11 Milyar 250 Milyon Dolar Devlet ödemek zorunda kalacak.

Bu işi yapan firma 10,5 Milyar Dolara mal etmiş. Devlette yapsa en iyi ihtimalle bu kadar paraya yapacaktı.

Yani devlet 15 yıl vadeyle 10,5 Milyar Dolar'a 750 Milyon Dolar faiz ödeyerek bu otoyolu yaptırmış olacak. 15 yılda 10,5 Milyar Dolara en iyi ihtimalle 15 Milyar Dolar faiz ödenmesi gerekirdi.

Tabi bu en kötü senaryo. Yani köprü ve otoyollar hiç kullanılmazsa!

Köprü ve otoyollardan her geçişte devlet KDV alıyor. İstanbul - İzmir arası 3,5 saate indi. Yakıttan, hava kirliliğinden, zamandan tasarruf var. Ayrıca 15 yıl sonra bu otoyol bedelsiz olarak devletin olacak.

Bakış açımızı değiştirirsek ve biraz da bilgiye ulaşmayı denersek çok daha başarılı eleştirmenler oluruz.

Sağlıcakla kalınız.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'dan "Vatandaşın Feryadını Duyan Var mı"7 Nisan 2020 Saat: 19:05
Hükümetin vatandaşların maddi yaşamları için acilen birşeyler yapması gerekiyor. Bu, Elektrik, Doğalgaz ve Su faturaları olur ya da ailelere aylık düzenli bir ödeme şeklinde olabilir.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑