radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

HAKAN ELYILDIRIM'dan 'Recep Tayyip Erdoğan'a Sahip Çıkmaya Mecburuz'

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.613 kez okunmuştur

RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A SAHİP ÇIKMAYA MECBURUZ!

Biz Türk milleti olarak farklı bir milletiz. Bir kere duygusalız. Çabuk sinirleniyor, çabuk sakinleşiyoruz.

Bırakın Türkiye'yi, Dünyada lider kolay yetişmiyor.

Dünyaya bir bakalım, sağlam liderleri sayalım desek, aklımıza kimler gelir?

Rusya Vladimir Putin, Kuzey Kore Kim Jong-Un bir de Recep Tayyip Erdoğan. 500 tane ülke var dünyada.

Trump'tan, Merkel'den, Çipras'tan başka hangi ülkenin Cumhurbaşkanını, Başbakanını sayabilirsiniz? Ya da hangi başkan dünyada etkin ve adından söz edilebilirdir?

Başta ABD olmak üzere, 4-5 ülkenin petrol ve güç hırsı yüzünden, dünya savaş alanı, Ortadoğu kan gölüne dönmüş durumda.

Böyle bir ortamda, ülke olarak dik durmazsanız Libya, Irak, Suriye'den hiçbir farkınız kalmaz.

Türkiye, Laz, Kürt, Gürcü, Arap, Müslüman, Hıristiyan, Yahudi, Sünni, Alevi, Süryani derken onlarca alt kimlikteki milletten, din ve cemaatten 85 Milyon insanın yaşadığı bir memleket.

Ancak bu ülkede kesinlikle bir insanın diğer bir insana üstünlüğü yok. Irkçılık yok. Adalet önünde herkes eşit haklara sahip. Tabi ki, tam demokrasi işliyor, hukuk düzeni bağımsız, ekonomisi çok iyi gibi nutuklar atmakta yersiz ve doğru değil.

Türkiye coğrafi olarak büyük bir ada konumunda. Doğusunda kardan okullar tatil edilirken, aynı anda Akdeniz'de denize girilebiliyor. Mükemmel bir doğaya sahip. Allah güzellikleri ve bereketi bol bol vermiş.

Dünyanın doğusuyla batısı arasındaki en önemli köprü durumunda.

Dünyada, demokrasi ve laiklikle yönetilen tek Müslüman ülke.

Bu kadar özelliğin ve güzelliğin bir arada olduğu ülke elbette ki ateş çemberinde olacaktır.

Bu ateş çemberinde, etrafın düşmanlarla çevrili iken dik durabilmek, ihanetlere, harita şekillendirmelerine, güçlü ülkelerin ayak oyunlarına ve Ajan-İstihbarat savaşlarına doğru ve zamanında müdahale edecek bir lideriniz ya da güçlü bir meclisiniz olmazsa bir lokmada yutarlar. Ülkeyi yangın yerine çevirir, paramparça yaparlar.

İşte tam burada "O Lidere" ihtiyaç duyuluyor.

ABD'de Obama ve Trump'a karşı, İsrail'de Netenyahu'ya, Rusya'da Putin'e, Almanya'da Merkel'e karşı ve IMF'ye, Avrupa Birliği'ne karşı dik duracak, bir isim söyleyebilir misiniz bana?

Kılıçdaroğlu diyelim mesela; Daha Kılıçdaroğlu ismini gördüğünüzde gülümsediğinizi hissediyorum.

Devlet Bahçeli desek; Adam ülkesinde Recep Tayyip Erdoğan'a karşı duramadı, dünyada nasıl performans beklersiniz!

Meral Akşener; MHP'nin başına geçememiş, dünya arenasında çıtır çıtır yerler adamı!

Başka lider var mı? Hadi diyelim mevcut siyasi parti liderlerinden bulamadık. Herhangi bir isim söyleyin desek, inanın çok zorlanırsınız.

Bakın 85 Milyon insanın içerisinden, bol ayak oyunlarının döndüğü dünya arenasında manevralar yapacak bir lider bulmak hiç de kolay değil.

2001'den bu yana Türkiye Cumhuriyeti'ni Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor. 5 Genel Seçim, 5 Yerel Seçim, 2 Referandum, bir Parti Kapatma Davası ve bir darbe girişimi ile yarışı hep kazanan Ak Parti ve lideri Recep Tayyip Erdoğan hak ettiği teveccühü vatandaştan görüyor.

Ancak, halen Recep Tayyip Erdoğan'ı sanki hiçbir şey yapmamış gibi, ülkeye 15 yıl boyunca kötülükler yapmış gibi yermenin, acımasızca eleştirmenin doğru ve hakkaniyetli olmadığını düşünüyorum.

Tabi ki eleştirilsin, Yolsuzluk yapan bakanların neden yargılanmadığı eleştirilsin. Lüks içinde yüzen belediyeler eleştirilsin. İhale yolsuzlukları eleştirilsin. Ancak, pekçok yönden dünya ülkelerini yakalamış, pek çoğunu geçmiş ve dik duran bir ülke haline getirmiş olan Recep Tayyip Erdoğan'a bazı kararlarda ülkenin en az %90'ının destek vermesi gerekir.

Verilen kararlar, ülkeyi ilgilendiriyorsa particilik yapmak sadece ve sadece cehalet gösterisi ve kendi ayağına sıkmaktan başka bir şey değildir.

Dua edelim de Recep Tayyip Erdoğan en az 5-10 sene daha sağlıkla ülkenin başında kalabilsin. Yerine gelebilecek sağlam bir Cumhurbaşkanı yetişene kadar Allah ona sağlık versin. Bakın Ak Parti'ye sahip çıkalım, oy verelim falan demiyorum.

Şimdi pekçok kişi beni eleştirecek, Hakan Elyıldırım Ak Parti'li olmuş. "Acaba ne verdiler de bu kadar savunuyor" falan gibi saçmalayacaklar. Ancak mantıklı düşünmek zorundayız. Ülkemiz için buna mecburuz. Bir "B Planımız" olana kadar Recep Tayyip Erdoğan'a tüm ülke olarak sahip çıkmalıyız. Bu şekilde o da tüm dünyaya karşı sapasağlam durabilir.  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑