radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

HAKAN ELYILDIRIM'dan YEDİ İKLİM KOLEJİ, ÇOCUKLARIMIZI SİZE NASIL EMANET EDECEĞİZ?

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 2.228 kez okunmuştur

YEDİ İKLİM KOLEJİ SAHİBİ, YÖNETİCİLERİ, SİZE GÜVENİP ÇOCUKLARIMIZI NASIL EMANET EDECEĞİZ?

Son 5 yıldır Kocaeli'de büyük bir özel okul furyası yaşanıyor.

Fetö Dershaneleri kapatılmasının ardından, okula dönüştürülen dershaneler nedeniyle, İzmit'te, Başiskele'de, Gebze'de, Kartepe'de, kısacası Kocaeli'nin hemen her ilçesinde onlarca özel okul açıldı.

Senelik 15 Bin TL'den, 30 Bin Liraya kadar öğrenci kaydeden bu okulların bazıları eğitimde iyi noktalara ulaşırken, bazıları, okul binasını pazarlayarak, bazıları ilginç vaatlerde bulunarak çocuklarına güzel bir eğitim hayatı sunmak isteyen velileri ikna etmeye çalışıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde ailece bir restorana gittik.

Yemeğimizi bitirip, çay faslına geçtiğimiz anda, bize sunumları yapan garson arkadaş kulağıma eğilerek;

"Siz Gazeteci Hakan Elyıldırım'sınız değil mi?" dedi.

"Evet buyurun" dedim.

Benim başıma bir olay geldi. Ben İzmit'li değilim. Çalışmaya geldim İzmit'e. Ailemi de getirdim. Bir oğlum var onu da iyi bir eğitim alsın diye, Yedi İklim Koleji adındaki Okulların Anaokulu bölümüne verdim.

Geçtiğimiz hafta okuldan aradılar. Bülent bey okulda bir kaza oldu. Sınıfta masa, oğlunuzun elinin üstüne düştü. Hastaneye gidiyoruz, gelir misiniz. dediler.

Elim ayağıma dolaştı. Oğlum Kayra 4.5 yaşında. Ben garsonluk yaparak ailemi geçindirmeye çalışıyorum.

Hemen yola çıktım, hastaneye giderken telefonum tekrar çaldı. Arayan kişi, oğlunuzun parmakları koptu. Hastaneye varmak üzereyiz dedi.

O an itibariyle hayatımın en zor 30 dakikasını geçirdiğimi söyleyebilirim.

Beni evladı olanlar çok iyi anlarlar. Saçının teline zarar gelmesin diye canını vereceğin evladının parmaklarının koptuğunu söylüyor birisi. Mahvoldum.

Hastaneye gittim. Oğlumun parmakları kopmuş gerçekten. Parmakları da almışlar bir peçeteye sarmış getirmişler. Hemen İzmit'te tanıdığım birkaç kişiyi aradım. Mikro Cerrahide uzman bir cerrah doktoru aradık. Oğluma hemen müdahale etti doktor bey. Yaklaşık 15 gündür büyük sıkıntılar yaşadık. Bir yandan çalışıyorum, bir yandan çocuğumla ilgilenmeye çalışırken, bir yandan da bu olan bitenle ilgili soruşturmayı takip etmeye çalışıyorum. Oğlum geceleri acıdan uyuyamıyor, haliyle bizde uyumuyoruz.

Açılan soruşturmada, ilginç şeylerle karşılaştım.

Biz çocuğumuzu yazdırmaya Yedi İklim Kolejine gittiğimizde, bize sınıfta her daim iki öğretmen olacak dediler. Oğlumun parmakları koptuğunda sınıfta hiç öğretmen yokmuş. Çocuğun elinin üzerine masa düşüyor, parmakları kopuyor, her yer kan revan içinde olunca bütün çocuklar korkup, ağlamaya başlıyorlar, sesi duyan kat görevlisi ve öğretmenler geliyorlar. Çocuğumu ve kopan parmakları alıp hastaneye giderken bizi arıyorlar.

Bugüne kadar ki süreçte beni en çok üzen konu ise YEDİ İKLİM KOLEJİ'nin ne yöneticileri, ne de sahiplerinden beni kimsenin aramamasıydı.

Sadece sınıfta olması gerektiği halde sınıfta olmayan, bu yüzden de muhtemelen suçluluk duygusuyla, Öğretmen arıyor.

Bülent anlattıkça hayretler içerisinde kalıyorum. Avukat tuttun mu diye sordum. Maddi gücüm yok abi dedi.

Yüreğim cız etti.

Konuyu hemen haber haline getirme ihtiyacı hissettim. Gazetemizde haber çıktıktan sonra çok fazla telefon aldım.

Haber yayınlandıktan sonra Bülent'te aradı. Okuldan Bülent'in eşini aramışlar. Yüzsüzce, niye gazeteye verdiniz, ne gerek vardı demişler.

Birkaç işadamı dostum aradı.

Bülent için hukuksal anlamda, tıbbi anlamda ne gerekirse yapacaklarını söylediler.

YEDİ İKLİM OKULLARI'nın sahibi NECMİ ŞAHİN hakkında ilginç iddialarda bulunulan telefonlar aldım.

Asgari Ücretle çalıştırdığı öğretmenler, Günde 16 saat haftada 7 gün çalıştırma, öğrencini okuldan almak istesen paranı alamazsın, personele küfür, tehdit, hakaret eden bir zihniyet diye anlatanlara hiçbir şey diyemedim.  

Necmi Şahin adındaki okul sahibini tanımıyordum. Hiç karşılaşmadım, konuşmadım, tanışmadım.

Ama 4,5 yaşındaki bir çocuğun babasının, garsonluk yaparak kazandığı parayı tıkır tıkır alıp, yerken, çocuğun yaşadığı bu sıkıntı sonrasında bir alo deyip, geçmiş olsun yapabileceğimiz ne varsa yapalım demeyen bu kişiyi tanımaya da pek gerek olmadığını anladım.

YEDİ İKLİM OKULLARI Yöneticileri ve Okulun Sahibi olduğu söylenen NECMİ ŞAHİN, bu andan itibaren takipteyim.

Sizi açık açık tehdit ediyorum.

Attığınız her adımı takip edeceğim, o okulda bir çocuğa sesinizi yükseltseniz KIRKBİR GAZETESİ'nde ve 25 yıllık gazetecilik hayatımda tanıdığım gazete sahibi, muhabir, köşe yazarı ne kadar dostum varsa hepsinin de gazetesinde haber yaptırmak için elimden geleni ardıma koymayacağım. Kocaeli'de onca okul varken, her okul hakkında ayrıntılı bilgi verip velileri aydınlatırken sizin gibi bir okul sahibinin okulunu bakın nasıl anlatacağım.

Vefasızlık, vurdumduymazlık, kendini yükseklerde görüp, insanları hor görmek ne demekmiş yüzünüze bir tokat gibi patlayacak.

Seneye biraz zor öğrenci bulacaksınız o okulunuza.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑