radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

İSMET ÇİĞİT'İN KERHANE TALEBİ VE AYHAN ZEYTİNOĞLU SEVİCİLİĞİ

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.667 kez okunmuştur

İSMET ÇİĞİT’İN KERHANE TALEBİ VE AYHAN ZEYTİNOĞLU SEVİCİLİĞİ!

İsmet Çiğit’i, İsmet abiyi gerçek sever, sayar, takdir ederim. Mesela kendisini arayıp randevu isterseniz, kızar, ne randevusu çık gel der.

Sigarasını, çayını içerken, köşe yazısını yazar, gazetesini çıkarır.

Kimseye zararı yoktur. İlginçtir kimseye yararı da yoktur.

Yaşının ve uzun süredir gazeteci olmasının verdiği algı nedeniyle, kent nezdinde bir saygınlığı vardır.

Bir dönem sahibi olduğu, şu anda da Genel Yayın Yönetmenliğini yürüttüğü Özgür Kocaeli Gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştım.

O dönemde İsmet abi ile çok sık görüştük. Kendisi hakkındaki olumlu düşüncelerim o zaman gelişti. Ancak, şu son dönemde İsmet Çiğit’i tanıyamamaya başladım.

İlk olarak İsmet Abi, Kocaeli’ye Genelev istediğinde, şok oldum.

Genelev istemek demek, kadının bırakın ikinci sınıf insan olmasını, insanlık dışı bir varlığa dönüştürülmesini desteklemek demektir.

Eğer ki İsmet abi, Genelev’in bir gereklilik olduğunu, oradaki kadınların namusuyla ekmek parası kazandıklarını düşünüyorsa, İsmet Abi’ye buradan öyle bir laf söylerim ki, ne o altından kalkabilir, ne de ben bu laftan sonra kendisiyle dost kalabilirim.

Kadın bizim başımızın tacıdır. Koruyup kollamalıyız, iş hayatına girmeleri, kendi ayakları üzerinde durmaları için Devlet, siyaset, herkes elinden geleni yapmalı diyeceğine, çıkıp Genelev, kerhane yapılsın dersen, akıl sağlığından şüphe ederim.

Gelelim İsmet abi’nin bugünkü köşesinde yazdığı konuya!  

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’nun korunması gereken bir değer olduğundan bahsetmiş.

Ah be İsmet Abi, sana inanamıyorum. Bu yazıyı yazarken, Kocaeli’de zeki insanların da var olduğunu, bu yazının sonrasında, bazı tespitler yapıp, sana bazı sorular sorabileceklerini hiç mi düşünmedin?

Sevgili İsmet Çiğit bazı soruları sana ben sorayım;

Ayhan Zeytinoğlu seni aradı mı?

2 Nisan’da Oda Seçimleri var, İtibarım yerlerde, bu Amerika olayı beni mahvetti, benimle ilgili olumlu bir şeyler yazar mısın dedi mi demedi mi?

Hadi diyelim aradı rica etti. Benim tanıdığım İsmet Çiğit, Zeytinoğlu ile ilgili iddiaları da azıcık olsun hissettirirdi.

Köşe yazısında yağlayıp ballayıp desteklemiş Amerikalı Zeytinoğlu’nu!

İsmet abi, senin gazetende köşe yazıları yazarken, yaptığımız sohbetlerde senden öğrendiklerim, senin yazdıklarınla çelişiyor.

Ayhan Zeytinoğlu dediğin şahıs, 17-25 Aralık sürecinin 1 hafta sonrasında Eşini ve iki oğlunu TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN çıkarıp, ABD Vatandaşı yaptı. Bak çifte vatandaşlık demiyorum. ABD VATANDAŞI yaptı diyorum.

Kendisi zaten TÜRK-ABD çifte vatandaş.

Nasıl ABD Vatandaşı olunuyor sen biliyor musun İsmet Abi?

Anlatayım;

Amerika Birleşik Devleti’nin varlığı, birliği, üstünlüğü, güvenliği ve menfaatleri için çalışacağına, canını bile vereceğine yemin ediyorsun. Yani Türkiye mi, ABD’mi dendiğinde ABD diyorsun.

ABD için askerlik yapıyorsun.

Afrin’de Türk ABD askeri karşı karşıya gelecek olsa, Zeytinoğlu’nun çocukları orada TÜRK askerine ateş etmek zorunda! Bunları anlayabiliyor musun İsmet Abi?

Ayhan Zeytinoğlu, kimseye dava falan açmadı diyorsun da, ben daha 2 hafta önce açtığı davaya girdim.

Bana tazminat davası açmış. Açsın hiç önemi yok. Kendisinin eşinin ve çocuklarının ABD vatandaşı olduğunu iddia ettiğim için yalan söylüyor demiş. Hakim Nüfus Suretlerinin çıkarılmasını talep etti.

Benim elimde resmi belge vardı. Şimdi hukuk yoluyla söylediklerim ispat edilecek. O zaman da çıkıp diyecek misin, AYHAN ZEYTİNOĞLU ve ailesi ABD’ye hizmet etmeye yemin etmiş birer ABD vatandaşıdır diye?

İsmet abi, ya yaşlanıyorsun ya da hislerini kaybetmeye başladın farkında mısın?

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑