radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

KILIÇDAROĞLU DOĞRU YOLDA AMA KADROLARI BERBAT

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.590 kez okunmuştur

KILIÇDAROĞLU DOĞRU YOLDA AMA KADROLARI BERBAT

Geçtiğimiz günlerde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yeni il binasının açılışını yapmak üzere Kocaeli’ye geldi.

Kentimizi bu ziyaretinde bazı temaslarda ve açıklamalarda bulundu.

CHP İl Binası’nın açılışında dikkatimi çeken en önemli ayrıntı toplamda 300-400 kişi ya vardı ya yoktu.

1 İl Başkanlığı, 12 İlçe Başkanlığı, yönetimlerini toplasanız 200 Kişi yapar. Her yönetici 5’er kişi getirse 1000 kişi yapar. Bunu bile yapamamışlar.  

5 kişiyi tutup getiremeyen adam seçimlerde nasıl oy toplayacak bu da ayrı bir konu!

Ülkeye Başkan olmaya aday olmuş Genel Başkanın geliyor, kalkıp karşılamaya bile gitmiyorsun. Sonra o partide siyaset yap!

Tüm bunlara rağmen, Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bugüne kadarki tüm söylemlerinin içerisinde en beğendiğim konuşması, “İKTİDARA GELDİĞİMİZDE İLK İŞİMİZ YUNANİSTAN’IN ÇÖREKLENDİĞİ 18 ADAYI ALMAK OLACAK” sözleri olmuştur.

Bu Milliyetçi yaklaşımı ne Devlet Bahçeli’den ne de Recep Tayyip Erdoğan’dan duymadık. Üstelik Kılıçdaroğlu’nun her sözüne aynı cevap veren Cumhurbaşkanı, bu konuda en küçük bir açıklama yapmadığı gibi cevap ta vermedi.

Çevremden gördüğüm ve duyduğum kadarıyla, Kılıçdaroğlu’nun bu söylemi başta Ülkücü ve Milliyetçiler olmak üzere halkın büyük kesiminden övgü ve beğeni alıyor.

Kılıçdaroğlu, iktidardaki güçlü Erdoğan iktidarı ile yarışmak istiyorsa, bu tip güçlü söylemlere devam etmeli. Türk Halkı artık dik duran, gerektiğinde dünyaya meydan okuyabilen lider görmek istiyor.

Kılıçdaroğlu’nun bana göre yapması gereken bir diğer hareket, teşkilatları, milletvekilleri ve çevresindeki güruhu bir düzene çekmektir.

Engin Altan adındaki Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı olan zat, çıkıp, “HÜKÜMET  DÜNYANIN EN DOĞRU İŞİNİDE YAPSA BİLE YANINDA OLMAYACAĞIZ ” derse, bu muhalefet etmek olmaz. Muhalefetin içine etmek olur.

Kılıçdaroğlu, etrafını bu dinozorlardan temizleyip, gençleştirmeli. Vatandaşa sıcak, sempatik, güçlü, zeki görünecek isimlerle yürümeli.

Aynı yapılanmayı yerelde de kurmalı. İl il, ilçe ilçe, parti teşkilatlarını kontrol altında tutmalı.

Kılıçdaroğlu tek başına kalmamalı.

Etrafının tek derdi, tekrar seçilir miyim, önümüzdeki dönem Milletvekili, Belediye Başkanı olabilir miyim…

Bu berbat kadrolarla da, sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın ölmesini bekleyebilirler. Ömrü billah ta iktidar yüzü göremezler. Her seçimde Tayyip Erdoğan tokatlar geçer.    

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑