radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

KIVRAK DİNCİLER

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.894 kez okunmuştur

KIVRAK DİNCİLER!!!

Yaş oldu 45, hayatımın son 25 yılında medyanın içerisinde oldum. Geçimimi, Radyo yayıncılığı, televizyon yayıncılığı, gazetecilik ve reklamcılıktan kazandım. Bir dönem siyasete girdim. Çok fazla kimseyle birlikte yol aldım. Çok fazla insanla el sıkıştım.

Hani bir laf var “insan sarrafı oldum” derler ya. Kendimi öyle bilirdim.

Şöyle kenara çekilip, olan biteni, insanları dışarıdan izlediğim zaman diyorum ki, benden insan sarrafı falan olmazmış. Olsa olsa, saf, masum köylü olurmuş.

Kocaeli o kadar küçük bir kent ki, çarşısında 1 saat dolaşın, aynı insanlarla 2-3 kez karşılaşırsınız, sonunda selam vermeye başlar, dost olursunuz. Yani kısacası, herkes birbirini tanır.

17-25 Aralık 2013 öncesinde ama özellikle 15 Temmuz 2016 öncesinde, Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’de de, kendini diğer insanlardan üstün gören bir ırk vardı.

Bunlar kendilerini “CEMAATÇİ” diye adlandırıyorlardı. Bir iş yapacak olsan, cemaatten misin, değil misin buna bakılırdı. Bütün belediyeler, kamu ve devlet kurumları bu “CEMAAT” içeriğine bakanlar arasında en başı çekenlerdir.

Dışarıdan baktığında, hepsi mutlu, hayatlarından memnun, nur yüzlü, temiz, pak, namazında niyazında, hep şükreden insanlardı.

Ancak, nedense, hepsi devletin açtığı sınavlarda başarılı olup ilk işe alınan, hepsi ilk atanan, rütbeleri ilk yükseltilen, ihalelerde ilk tercih edilenler oldular. Özellikle belediyelerden, büyük işler aldılar.

15 Temmuz 2016’da ise bu cemaatçilerin, Fettullah Gülen adındaki iblisin hayal ettiği büyük bir oluşum içinde oldukları ortaya çıktı.

Fettullah Gülen’in bir iblis, cahil cühela bir şeytan olduğunu bundan 20 sene, 10 sene, 5 sene, 1 sene önce söylüyorduk, bugünde söylüyoruz. Yani bizde bir değişiklik yok.

Ama bakıyorum, o cemaat içerisindeki, hocalarına laf söyletmeyen, “hocaefendi emir buyurmuşlar ki” diye her söze başlayan nur yüzlü, mutlu insanlar birbirlerine düştüler. Deyim yerindeyse, kurunun yanında yaşı da yakarak büyük bir kıyıma giriştiler. Fettullah Gülen’e ana avrat sövenini mi ararsın, Solcuları, Demokrasi savaşçılarını, hakkı yenilmiş önemli insan ilan edenlerimi ararsın. Her tür kıvraklık var.

İşte şimdi gerçekten büyük bir güven sorunu var. Dün (Yani son 40 yıldır) inandıkları cemaatin peşinden koşanlar, bugün aynı cemaatin, bir şeytani düzen olduğunu savunuyorlarsa, bu bir vazgeçiş ve “U Dönüşüdür”. Bugün inandıkları iktidar ve lideri için de, yarın bir anda dönerler mi?

Hatırlıyor musunuz, Recep Tayyip Erdoğan, bir gün “kendimi çok yalnız hissediyorum” demişti. Sonrasında, bunu dış politikaya falan çevirdi. Konu uzamadan kapandı. Ancak bu yalnız hissedişin, özellikle yola çıktığı siyasi yol arkadaşlarıyla büyük alakası olduğunu herkes anlamıştı.

 40 yıldır biat ettikleri hocalarından kopmak çok kolay değildi. Cemaat dediğimiz o kitlenin %98’i o kitleden kolay kopamadı. 15 Temmuz 2016 Darbe Girişimi gecesi, öylesine isimler, fare gibi bir deliğe sinip saklandılar ve tüm gelişmeleri televizyondan takip ettiler ki, listesi hazırlanan bu isimlerin içerisinde kimler olduğunu bilseniz gerçekten şok olursunuz.

Peki, bu isimlerin kimler olduğunu öğrenebilecek miyiz?

Evet, çok yakında öğreneceğiz! İçlerinde kimler var kimler!

Hele bir şu 16 Nisan referandumunu atlatalım. Hemen arkasından genel ve yerel seçimler gelsin. İşte o seçimlerde Milletvekili adayları, İl - İlçe Başkanları ve Belediye Başkan Adaylarını gördüğünüzde küçük dilinizi yutacaksınız.

Sonra, sonrası daha ilginç! Olağanüstü hal devam edecek. Tekrar aday olamayan o eski bakan, milletvekili ve belediye başkanları tek tek yargılanacaklar.

Bugünkü suskunluk tamamen siyasi bir stratejidir.

Bakmayın bugünkü “EVET”, “HAYIR” safsatalarına! Bu referandum, oyunun sadece birinci perdesi. EVET çıkarsa temizlik erken başlayacak. HAYIR çıkarsa, önce Genel Seçimle daha güçlü bir iktidar oluşturulup, ardından Türk Tipi Cumhurbaşkanlığı seçimi, Milletvekillerinin oylarıyla getirilecek. Yani süreç en fazla 3-5 ay uzamış olacak.

Kocaeli’de de, başta bazı belediye başkanlarının durumu çok kritik, bazılarını Genel ve Yerel Seçimler sonrası, siyasi mefta’dan öte, demir parmaklık arkasında görebiliriz.

Ama yine söylüyorum, ben hayatımda bu kadar iyi kıvıran tipler görmedim. Özellikle de nur yüzlü, namazında niyazında dediğimiz, hoca müridi, dinci görünümlü tiplerin böyle kıvırmasını ibretle izliyorum.

Ben, kendimi bildim bileli,”Elhamdülillah Müslümanım, Allah birdir ve Hazreti Muhammed (S.A.V.) onun kulu ve elçisidir. Kitabım ve manevi yol göstericim sadece Kur-an’ı Kerim’dir.” Bunun dışında dinden bahsedenler, her lafında din Allah, Kitap deyip, dini pazarlayanlar şeytandır. Bunu bilir bunu söylerim.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑