radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

KOCAELİSPOR'U KEV KURTARABİLİR Mİ?

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.537 kez okunmuştur

KOCAELİSPOR’U KEV KURTARIR MI?

Kocaelispor’a kim Başkan olursa olsun, gelir gelmez ilk icraatı, KEV Tesislerini satmaya çalışmak. KEV’i vermiyor diye Sefa Sirmen’i, kötülemek.

25 Kasım Perşembe günü, Sekapark Otel’de bir toplantı yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, KEV Başkanı Zeynel Başlak ve Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz katıldı.

Toplantıda KEV’in başına Bahri Yavuz’un getirileceği ve KEV Tesislerinin satılarak kulübün borçlarının ödeneceği duyuruldu.

Bu toplantının hemen ardından KEV Yönetiminde bulunan Murat Sirmen, Kenan Yenilmez ve Necdet Akar yazılı bir açıklama yaparak bu karara itiraz ettiklerini duyurdular.

KEV Yönetimindeki isimlerin yaptığı bu yazılı açıklamanın kısaca özeti şöyle;

 

KEV “Kocaeli Eğitim Vakfı” adından da anlaşılacağı üzere bir eğitim vakfıdır. Ayrıca kültür, sanat ve spora da destek amacı vardır.

KEV bugüne kadar Kocaelispor’a da büyük katkılar ve destekler vermiştir. Ancak Kocaelispor’un başkanları ve yönetimlerinin dönemlerinde oluşmuş borçlarını ödemek gibi bir sorumluluğu yoktur.

Bu sorumluluk tüm bu şartları bilerek seçilen ve Kocaelispor’un başına gelen Başkan ve yönetimlerinin sorumluluğudur.

 

Şimdi Kocaelispor’a ve KEV’e tarafsız gözlerle bakalım;

Kocaelispor, kendini Kocaeli’li hissedenler için, bir futbol takımından daha çok şey ifade eder. Mesela benim için ticarete ilk başladığım andır. Daha 10 yaşımdayken İsmetpaşa’da az su satmadım.

Kocaelispor Aşktır. Peki Kocaelispor’a bugüne kadar başkan olan kim, gerçekten aşkla Kocaelsipor’a bağlıydı? Sefa Sirmen’den sonra bir de Bahri Yavuz’u sayabiliriz. En azından şu an’a kadar gördüğümüz, Bahir Yavuz Kocaelispor için büyük mesai harcıyor.

Ancak biz Kocaelispor’da, bir İbrahim Saral, bir Mustafa Ekşi hele hele bir de Serhan Gürkan örneği yaşadık ki, Şimdi yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “25 Trilyon Lira verdim. Beni kandırdılar dedi.” O zaman bu paralar ortadan kaybolurken, “Serhan Gürkan, Kocaelispor’u canını verecek kadar seviyor” diyorduk. Ama baktık ki kazın ayağı öyle değilmiş. Kocaelispor pek de birilerinin umurunda değilmiş. O dönemde de, KEV Tesislerinin bir an önce satılması isteniyordu.  Şimdi de KEV Tesisleri satılsın, Kocaelispor’un borçları ödensin deniliyor.

Geçmişle, bugün arasında söylemlerde pek bir değişim yok. Ancak Kocaelispor’un sportif, maddi ve hukuki durumunda önemli gelişmeler var. Kent Son 10 yıldır Kocaelispor’un kurtarılabileceğine hiç bu kadar inanmamıştı.

KEV Tesisleri Kocaelispor’un malıdır. Sefa Sirmen’in zekice, siyasetten uzak tutarak, Kocaelispor için geleceğe dönük yaptığı bir yatırım, bir mirastır. Yatırımlar ve miraslar, ihtiyaç olduğunda değerlendirilirse kıymetlidir. Aksi taktirde hiçbir işe yaramazlar. KEV Tesislerin olduğu alan Siyasi Otoritenin yani Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İmar Planı değişikliği yaptığı taktirde para eder duruma gelecek. Şu anda spor tesisi alanı olarak görünüyor. İmar değişikliği ile konut yapımına açılacak. TOKİ veya Kent Konut’a verilecek. Ya da bir ihaleyle, Yahya Kaptan’daki alan gibi büyük paralara bir müteahhide satılacak.

Şimdi 24 Aralık’ı bekliyoruz. KEV Genel Kurulu yapılacak. Bahri Yavuz KEV’e başkan olacak. KEV Tesisleri satılacak ve inşallah Kocaelispor borçlardan kurtulacak.

Bahri Yavuz’a tam burada büyük iş düşüyor.

Geçekten etkili bir yönetim oluşturmalı. Bu yönetim, başta sanayi kuruluşlarından olmak üzere para toplamalı, transfer komitesi oluşturmalı. Süper Lig takımlarının başkanları ile iyi ilişkiler kurmalı. Süper Ligden kızağa çekilen oyuncuları transfer etmenin yollarını bulmalı. Siyasilerle iyi ilişkiler kurulmalı. Ali Kahya’da yeni yapılan stadyum aktif olarak kullanılmalı. Kocaelispor’un marka ve reklam değerleri iyi pazarlanmalı.

Bahri Yavuz’un geniş bir yönetim kurulu kurması, kentteki dinamik isimlere teklif götürmesi lazım. Teklif giden herkesin de elini taşın altına sokması gerekir.

Peki, KEV satıldıktan sonra Kocaelispor ne yapmalı? Ya yine borç batağına sürüklenirse? İşte bu yüzden Kocaelispor’a sürekli gelir sağlayacak yatırımlar yapılması lazım. Bahri Yavuz oluşturacağı yönetimde ticari zekâsı parlak isimlere de yer vermeli. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
HAKAN ELYILDIRIM'dan "Vatandaşın Feryadını Duyan Var mı"7 Nisan 2020 Saat: 19:05
Hükümetin vatandaşların maddi yaşamları için acilen birşeyler yapması gerekiyor. Bu, Elektrik, Doğalgaz ve Su faturaları olur ya da ailelere aylık düzenli bir ödeme şeklinde olabilir.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN, "İMAMOĞLU, BİR SEFA SİRMEN OLAMAZ"5 Nisan 2020 Saat: 15:43
Hakan Elyıldırım'ın, Siyaset, keşke Virüs günlerinde kavgayı bir kenara bıraksaydı ve Ekrem İmamoğlu'nun asla bir Sefa Sirmen profiline erişemeyeceğine dair makalesi.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑