radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

MUHARREM İNCE ALTERNATİF OLUR MU?

Kime oy vericez, alternatif yok diyenler sanki Muharrem İnce'ye sıcak bakıyor gibiler.

21 Mart 2022 Saat: 13:07
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.616 kez okunmuştur

MUHARREM İNCE VE PARTİSİ ALTERNATİF OLUR MU?

Türkiye’de tam 21 yıldır iktidarda tek parti var. Bunun büyük avantajları olduğu gibi dezavanajları da yok değil.

Türkiye Cumhuriyeti 21 yılda büyük yol kat etti. Ak Parti iktidarının hemen öncesinde Gecelik %10.000 faizler, batan bankalar, yurtdışına kaçan titancılarmı, mafyanın hüküm sürdüğü ortamlar mı! Ne ararsan vardı.

Son 21 yılda bunların %90’ı yok oldu.

Ancak bu defada Ak Parti’nin yeni zenginleri ortaya çıktı.

Kocaeli’de bile Ak Parti’ye İl Başkanı ol, hemen seni CDF adındaki fotoğrafçı mıdır, mobilyacı mıdır ne olduğu belirsiz o firmaya ortak yaparlar, ardından gelsin ihaleler.

Peki sonra; sonra bir daha o il başkanını siyaset sahnesinde göremezsiniz.

Mesela bir Şemsettin Ceyhan. Ak Parti 2001 yılında kurulduğunda, parti binasında gelene gidene çay taşırdı. Sonra İl Başkanlığı derken CDF Mobilya ortaklığı, derken parayı bulma durumları ile göze batıp siyasetten silinme.

Mesela Mahmut Civelek; Hayatımda böyle iki yüzlü, dostunu anında satan bir kişiye daha rastlamadım. Kendisinin nasıl dost sattığını merak eden olursa anlatırım. Bakın o da yok oldu gitti. Ama cin gibidir, parayı mutlaka bulmuştur.

Mesela Fikri Işık, 2004 yılı seçimlerinde İbrahim Karaosmanoğlu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunda Fikri Işık İl Başkanı oldu. O günleri çok iyi biliyorum. Çünkü birlikteydik. Bildiğin basit bir Matematik öğretmeni, birde Hereke gibi küçük bir yerde ailece babadan kalma ekmek fırını işletmeciliği. Şimdi bakın birde kendisine ve kardeşine, yurtdışında hastaneler, yurt içinde kirada depolar, dükkanlar, daireler, lüks villalar.

Milletvekili ve Bakan maaşları artık ne kadar yüksekse, iyi yatırım yapmış. Ama siyasi olarak yine yıldızı sönenlerden, ya da söndürülenlerden diyelim.

Bu örnekler saymakla bitmez.

Böyle kötü örnekler var ancak siyaseti köşeyi dönme yeri gören bu kötü örnekler yüzünden, 21 yıllık Recep Tayyip Erdoğan iktidarı her yönüyle kötüdür dersek haksızlık etmiş oluruz.

Bugün Türkiye dünyada söz sahibi bir ülke konumuna gelmişse, danışılan bir ülke konumuna gelmişse, ekonomik olarak büyümüşse, yiğidi öldür hakkını ver derler, Recep Tayyip Erdoğan’ın hakkını vermek lazım. Benim gönlüm en az bir 5 sene daha iktidarda kalmalı. Doğru düzgün bir alternatif muhalefet veya lider çıkmadan Allah sıhhat versin.

Peki Ak Parti neden 21 yıldır iktidarda ve bir muhalefet çıkıp ciddi anlamda iddialı olamıyor? En son 6 parti birleşip Ak Parti iktidarını yenmeyi planladı. 2023 seçimlerinde büyük çekişme olacak gibi gösteriliyor.

Sokakta vatandaşa kime oy vereceksin diye sorduğunda, alternatif yok ki, mecburen Tayyibe diyenler, tabi ki Tayyibe, Allah başımızdan eksik etmesin diyenler var. Ben daha Babacan’a, Davutoğlu’na oy vericem diyeni pek görmedim. Bir miktar İyi Parti diyenler var.

Canını alsan CHP’den başka yere oy vermeyecek bir güruh var ki, onlarla zaten siyaset konuşamazsın bile.

PKK’nın siyasi kolu HDP’nin Apo’nun heykelini dikicez diyen hapisteki Eş Genel Başkanı  Selahattin Demirtaş’ı ziyaret eden Tuncay Özkan’ın çıkıpta “olması gereken cezaevi değil meclistir.” demesini bile savunabilecek bu tiplerle siyaset konuşamazsınız.

Ancak tüm bu gelişmelerin ışığında, gerçekten muhalefet partisi olabilecek, gerçek bir muhalefet partisi lideri olabilecek gördüğüm tek isim Muharrem İnce’dir.

Kimse dürüstlüğüne, geçmişine, bugüne kadarki söylediklerine itiraz edemez. Hakkında kötü konuşamaz.

Bu nedenle eğer Ak Parti’ye karşıysanız ve bir muhalefet partisine oy verme ihtiyacı hissediyorsanız bu oy vereceğiniz lider neden Muharrem İnce olmasın!

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM Köşe Yazısı "Muharrem İnce Siyasi Mefta mıdır?"18 Ekim 2023 Saat: 22:38
Muharrem İnce tekrar CHP'ye dönecek söylentileri var. Eğer böyle bir şey olursa Muharrem İnce çok fazla soruya cevap vermek zorunda kalacak. İşte o sorulardan bazıları.
MAHMUT CİVELEK'İN DÜN YEDİĞİ HURMALAR...12 Nisan 2023 Saat: 15:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kocaeli'nin siyasi meftaları Mahmut Civelek ve Şemsettin Ceyhan'a geçit vermedi.
KILIÇDAROĞLU'NA SORULAR8 Mart 2023 Saat: 22:21
Bazı sorular hem Cumhurbaşkanına hem de Cumhurbaşkanı adayına sorulmalıdır. Sorması bizden.
İZMİT BELEDİYE BAŞKANI İLE İLGİLİ SIKINTILAR MI VAR?4 Aralık 2022 Saat: 01:58
Fatma hanımın gönlünden Büyükşehir Belediye Başkanlığı geçiyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığına oynamak istiyorsan önce İzmit'te kendini ispat etmelisin.
SALLASAN ÇAKMA GÜNGÖR ARSLAN'LARA DEĞİYOR21 Nisan 2022 Saat: 20:57
Kocaeli'de bir sürü çakma Güngör Arslan türedi, Allah sonumuzu hayıretsin inşallah.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑