radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

TEBRİKLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAZIKLAR OLSUN O AVUKAT VE İCRA MEMURLARINA

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 1.558 kez okunmuştur

TEBRİKLER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAZIKLAR OLSUN İCRA MEMURLARI

Bugün gazetemizde yayınlanan iki ayrı haberle ilgili yazmak istedim.

Birincisi Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin bir haberi;

TEBRİKLER KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Ne kadar eleştirirsek eleştirelim, zaman zaman, geleceğe umutla bakmamızı sağlayan güzel haberlerle de karşılaşıyoruz.

Şu anda oturduğum evimin 25-30 m2 civarında bir bahçesi var. Bahçeyi çocuklar oynasın diye yemyeşil çimlerle boş bıraktım. Çit çevrelerine ise 15 tane kadar büyük saksılar koydum. Bu saksılara, Sivri Kandıra biberi, domates, salatalık, Nane, Kekik ve maydanoz ektim. Mayıs ayından bu yana pazardan marketten hiç sivri biber almadım. Domateslerim ve salatalıklarımın tadına doyamıyoruz.

Kendi yetiştirdiğim doğal ürünleri yemenin tadı inanılmaz. İmkânı olan herkese de tavsiye ediyorum. O bahçede toprakla uğraşırken ciddi anlamda stres atıyorum.

Yaş 47 oldu. Bundan 25 sene kadar öncesini hatırlıyorum. Çiftçilik, hayvancılık bu ülkede iyi durumdaydı. Dedelerim hem çiftçilik, hem hayvancılık ve peynircilik yaparlardı.

Doğal hayvancılık ve çiftçilik Türkiye’nin en önemli üretim kaynağıydı. Tutturduk bir sanayide gelişmeliyiz diye. Ne sanayide geliştik, ne de hayvancılık ve çiftçilik kaldı.

Hâlbuki dünyanın her daim ihtiyacı gıdadır.

Şimdi bırakın hayvanı, samanı bile dışarıdan alır duruma geldik.

Türkiye amiyane tabiri ile tekrar fabrika ayarlarına dönmeli!

Tarıma, hayvancılığa yönelmeli, devlet buna büyük destek vermeli.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bir çalışma başlatmış. 30 yaşını geçmemiş ve hayvancılık konusunda yatırım yapıp, çalışmak isteyenlere %50’si hibe olmak üzere kredi vermiş.

Başvuran ilk 30 kişiye bu kredi verilmiş ve bu 30 kişi çalışmaya başlamış. Doğal gezen bol yumurtlayan tavuklar verilmiş.  İşler hiçte fena gitmiyormuş.

Bu projeyi düşünen, karar veren, uygulayan kim varsa hepsini canı gönülden kutluyorum.

Bu bir kıvılcımdır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu tip projeleri çoğaltarak, işsizliğe çare olup, ülke bütçesine katma değer sağlayıp, hem de tarım ve hayvancılığa destek vermiş olacak.

YAZIKLAR OLSUN O İCRA MEMURLARI VE AVUKATLARA

Yazımın başında bahsettiğim, gazetemizde yayınlanan ikinci haber ise, Gölcük’te evine icra gelen bir kadının kendisini 6. kattan aşağıya atarak intihar etmesi.

Ülkemizin ekonomik şartları malum. İcra dairelerindeki dosyalar artık raflara, arşivlere sığmaz durumda. Sürekli yeni icra daireleri açılıyor. İnsanlar, kredi kartlarını, kredilerini, borçlarını ödeyemiyorlar.

Her geçen gün yeni iflas haberleri duyuyoruz. Kocaeli küçücük bir kent. Duyduğumuz haberlerdeki firmaların ve insanların çoğunu hepimiz tanıyoruz.

Gölcük’te 65 yaşındaki kadının evine gelen avukat ve icra memurları, kadınla tartışmaya başlıyor. Kadıncağız diyor ki, vallahi billahi ödeme gücüm yok. Biraz daha müsaade edin bana. Ama dinlemiyorlar. Bizi ilgilendirmez neyiniz var neyiniz yok toplayıp götüreceğiz. Kadıncağız yapmayın çocuklarım var mahvoluruz desede dinlemiyorlar. Kadın son çare, kendimi buradan aşağı atarım diyor, avukat ve icra memurları tınlamıyor. Kadın kendini 6. Kattan apartman boşluğuna bırakıyor. Şu anda ağır yaralı ve ölümle pençeleşiyor. Siz bu satırları okurken belki de hayata gözlerini yumdu. Çocukları annesiz kaldı belki de!

Merak ediyorum, kadın 6. Kattan atladıktan sonra haciz işlemini yapabildi mi o avukat ve haciz memurları?

Ya da dün gece rahat uyuyabildiler mi?

Bu haberi okuduktan sonra ben bu gece çok rahat uyuyamayacağım. Yazıklar olsun o avukat ve icra memurlarına. Başka da bir şey demiyorum.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑