radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

VERAL İNŞAAT ORTADAN MI KAYBOLDU?

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 3.039 kez okunmuştur

'VERAL İNŞAAT' ORTADAN MI KAYBOLDU?

2 Yıldır yazıyorum. Bu insanlar İzmit halkını kandırıyor. Benim hemşerilerime yazık günah dedik. Birçok vatandaşımız ihtiyatlı yaklaştı ve bunlara güvenmedi. Ancak bazı Veli Ahmet Mahallesi ve Hacı Hızır Mahallesi sakinleri binalarını, evlerini, dükkanlarını ve arsalarını bunlara verdiler.

Bu firmada proje sorumlusu diye, kendi küçük  dünyasında fırtınalar kopan bir vatandaş var ki, belki de bu projenin gerçekleşmemesinde en büyük pay sahibi bu zat-ı muhteremdir. Adı Abdülkadir Gültekin.

Bu arkadaş Veral İnşaat'ın sahibinin yeğeniyim diyor. Ortalarda dolaşıyor.

Yanına hiçbir işte başarılı olamamış, çorbasının peşinde olan, her işe zıplayan VOLKAN ERALP adında kendi gibi birini de basın danışmanı diye almış. Eleştirenlere saldırıyorlar.

Geçtiğimiz sene bunların üzerine çok gittim.

'Bakın biz İzmit Çocuğuyuz, bu kentin insanına yanlış yaptırmayız' dedik.

Sonra bunlar Büyükşehir Belediyesine, Ankara'ya bakanlara falan gittiler. Bir söz verdiler. Kurban Bayramında ilk kazmayı vuracağız dediler.

Bekledik!

Yalnız Kurban Bayramı biteli neredeyse 1 sene oldu. Hala kazma sesi duymadık.

Ama sizde haklısınız. Tek suçlu Hakan Elyıldırım. Çünkü siz Hangi Kurban Bayramı olduğunu söylememiştiniz.

2017'deki mi, bu sene mi, yoksa 2019'daki mi?

Bu kentte kimse kimseyi aptal yerine koymasın!

Çakallık yapmasın!

Şimdi gelin bu VERAL İNŞAAT'ın, çakma Basın Danışmanı VOLKAN ERALP adındaki vatandaşın yazdıklarına bakalım!

Bakın 13 Ağustos 2017'de bir yerlerde neler yazmış. Noktasına virgülüne dokunmuyorum.

Son günlerde Kocaeli kamuoyunun en fazla konuştuğu ve ilgilendiği konu Veliahmet ve Hacıhızır Mahallelerini kapsayan ve VERAL İNŞAAT tarafından yapılması planlanan Kocaeli'nin en büyük KENTSEL DÖNÜŞÜM projesi...

Bahsi geçen projenin Kocaeli de ki proje sorumlusu Abdulkadir Gültekin adında genç, dinamik bir kardeşimiz...

Projeye baştan sona hakim, herkes ile birebir ilgilenen ve İzmit için iyi şeyler yapmak isteyen bir insan...

Fakat bu şehirde öyle bir güruh var ki bu proje olacak diye ödü patlıyor.

-Neden mi?

- Çünkü proje, öyle basit bir proje falan değil, İzmit'in çehresini değiştirecek bir proje, (yani anlayacağınız eğer bu proje yapılırsa ki bayram sonrası kazma vurulacak ve proje inşaatı VELİAHMET MAHALLESİ'nden başlayacak.) bırakın İzmit'i Kocaeli'nin tamamında çıta öyle yükselecek ki o yükselen çıtayı aşmak zor olacak.

***

Gelelim adı haber sitesi olan ama benim VERAL İNŞAAT hakkında yazı yazılması harici asla girip bakmaya ve bu sitede yayımlanan haberleri okumaya dahi tenezzül etmediğim haber sitesine...

Bahsi geçen haber sitesinin adını vermeye dahi tenezzül etmeyeceğim bu yazımda, bu haber sitesinin sahibi zat-ı muhterem, VERAL İNŞAAT hakkında sürekli yazıyor, çiziyor,  bu muhterem, kafasına göre sorular soruyor, hatta ve hatta cevapları daha önce basın toplantısında verilmiş olan soruları dahi tekrar tekrar üşenmeden soruyor...

Tüm bunlara ilaveten, başkalarının yazdığı yazılardan "neredeyse KOPYALA-YAPIŞTIR" yaparak saçma sapan yazılar yazıyor.

Şimdi ben de bu muhtereme "arkadaşım sen Veral İnşaat hakkında yazıp çiziyorsun ve Veral İnşaat ile bu kadar alakalısın da İzmit'te bulunan gazete ve haber sitelerinin neredeyse tamamında Abdulkadir Gültekin'in yapmış olduğu ve İzmit'te ki gazete ve haber sitelerinde yayımlanmış olan basın toplantısını hiç mi okumadın? Okuduysan o basın toplantısında senin sürekli olarak sorduğun soruların tamamının cevaplarının olduğu bilmiyor musun?" şeklinde çok basit cevabı olan iki soruyu soruyorum.

***

Şimdi buradan projenin durumu ile ilgili olarak merak edilen bazı soruları ve bu soruların cevaplarını vereyim, ama bundan önce önemli bir bilgiyi de sizlerle paylaşayım.

- Veral İnşaat, bu bölgelerde anlaştığı vatandaşlarla noter vasıtasıyla anlaşmalarını yaptı ve bu anlaşmaların bedeli olarak 1 MİLYON 980 BİN Lira bedel ödedi.

Dilerseniz şimdi proje hakkında merak edilen sorulara ve bu soruların cevaplarına geçelim...

1- Proje ne zaman başlayacak?

- Proje, Kurban Bayramı sonrası ilk kazma vurularak başlayacak.

2- Projeye ilk olarak nereden başlanacak?

- Projeye ilk olarak, Veliahmet Mahallesi ile başlanacak. bu mahalle de ki proje 3 ya da 4 etap olarak yapılacak, ilk etapta 330 daire inşaa edilerek teslim edilecek.

3- Veliahmet Mahallesin de yıkılan bina sayısı kaç?

- Veliahmet Mahallesin de yıkılan bina sayısı 5 adet, bu binaların tamamı Kentsel dönüşüm alanı ilan edilerek yıkılmış binalardır ve Devlet tarafından bu binalarda ki hak sahiplerinin kira bedelleri ödenmektedir.

4- Hacı Hızır Mahallesin de yıkılan bina sayısı kaç adet?

- Hacı Hızır Mahallesin de bu proje ile ilgili olarak yıkılmış hiç bina yok. Yani bu bölge de bir proje çalışması olmasa bile, bu bölge de yaşayan insanlar en ufak bir zarar görmeyecek çünkü bu bölge de o çok bilmiş ve sürekli yazılar yazan o zat-ı muhteremin yazdığı gibi vatandaşın bir mağduriyeti yok.

5- Veral İnşaat bu projeyi yapmadan kaçıp giderse ne olur?

- Öncelikle Veral İnşaat, bu bölgede sadece kat karşılığı anlaşmalar yapmadı. Veral İnşaat bu bölge de ücretini peşin ödeyerek bir sürü arsa aldı. Aldığı arsaları da bu projeye dahil ediyor. Yani VERAL İNŞAAT, bu bölgede onlarca arsayı parasını vererek satın aldı. Üstelik bu arsalar için hatırı sayılır bir para ödedi. Yani, cebinden bu kadar para ödeyen bir firma işi gücü ve harcadığı milyonları çöpe atıp hiçbir yere gitmez... Düşünün siz geliyorsunuz cebinizden milyonlarca para harcıyorsunuz ve sonra bunları bir kenara bırakıp kaçıp gidiyorsunuz... Komik değil mi? İşte VERAL İNŞAATIN kaçıp gideceği dedikodusunu köşesinde sinsice yazan bir şahıs, neyin peşinde siz düşünün... Sorunun asıl cevabına gelince; VERAL iNŞAAT projeyi yapmaz ve kaçarsa, yıkılan bina sahiplerinin evleri kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldığı için devlet evleri yıkılan vatandaşları mağdur etmeyerek evleri yıkılan vatandaşların evlerini kendi eliyle yapar. Yani burada da bir mağduriyet yok. Hani o sürekli yazan çizen ve vatandaşın mağdur olacağını iddia eden zat-ı muhteremin yazdığı gibi evi yıkılan vatandaşların sokakta kalma ihtimali yok.

***

İşte yukarıda "VERAL LİFE" projesiyle ilgili merak edilen soruların cevapları var.

Son dönemlerde VERAL İNŞAAT hakkında sürekli itibarsızlaştırma haberleri ve yazıları yazan ve benim kanaatimce gazeteci denemeyecek bir şahsın, firmaları itibarsızlaştırma çabası sonuç vermeyecek ve bahsi geçen bu proje bayram sonrası başlayacak.

VERAL İNŞAAT ORTADAN MI KAYBOLDU?

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑