radyo
radyo

GÜNCEL

İZMİT'TE 13 MAHALLEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI BAŞLAYACAK

Büyükşehir Belediyesi İzmit’te altyapı çalışmalarına başlıyor! 13 mahallede çalışma yapılacak.

28 Mart 2021 Saat: 15:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 378 kez okunmuştur

İZMİTTE 13 MAHALLEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI BAŞLAYACAK
İZMİT'TE 13 MAHALLEDE ALTYAPI ÇALIŞMASI BAŞLAYACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi (KBB) İSU Genel Müdürlüğü, İzmit ilçesinin muhtelif bölgelerinin altyapı hatlarını yenilemek, yeni yerleşim alanlarının altyapı eksiklerini gidermek için hazırladığı projeye başlıyor. Yüklenici firma ile sözleşme imzalanan ve yer teslimi yapılan proje kapsamında, ilçeye bağlı 13 mahallede 39,2 km uzunluğunda içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu altyapı hattı ile dere ıslahı çalışmaları gerçekleştirilecek.

İHALELER GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın,  “Mutlu Şehir Kocaeli” kapsamında altyapıda sıfır problem ilkesini hayata geçirmek için 2021 yılında 470 milyon lira yatırım programı hazırladıklarını belirtti.  Bu çerçevede İzmit ilçesinde yapılacak yatırımların ihalelerini bir bir gerçekleştirdiklerini kaydetti.

13 MAHALLEDE ÇALIŞMA

İzmit ilçesinin muhtelif mahalllerinin altyapı problemleri ile eksikliklerini gidermek için hazırlanan ”İzmit İlçesi 2021 Yılı Muhtelif İçme suyu, Kanalizasyon, Yağmursuyu ve Dere Islahı İnşaatı” projesinin ihalesi gerçekleştirildi. İhale sürecinin onaylanmasının ardından çalışmaları gerçekleştirecek yüklenici firma ile sözleşme imzalandı ve yer teslimi yapıldı. Firmanın şantiye kurma süreci devam ediyor. Kısa süre içinde başlanılacak çalışmalar kapsamında İzmit ilçesine bağlı Şirintepe, Alikahya Atatürk, Alikahya Fatih, Veliahmet, Serdar, Yeşilova, Sanayi, Cumhuriyet, Kadıköy, Çayırköy, Kulmahmut,Çubuklu Bala ve Karabaş mahallelerinde altyapı imalatları gerçekleştirilecek.

24 MİLYON LİRA YATIRIM

2022 yılı Eylül ayında tamamlanması hedeflenen proje kapsamında yapılacak çalışmalarda 13 mahallede toplam 30,5 km uzunluğunda içmesuyu hattı, 2,1 km uzunluğunda kanalizasyon hattı, 5,2 km uzunluğunda yağmursuyu hattı ve 1,4 km uzunluğunda dere ıslahı olmak üzere toplam 39,2 km uzunluğunda altyapı çalışmaları yapılacak. Projede kullanılacak  içmesuyu boruları İSU Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Altyapı nedeniyle bozulan yolların üstyapı çalışmalarının da yapılacağı projenin, yatırım maliyeti 24 milyon lira olacak.

BAŞKAN BÜYÜKAKIN,”KESİNTİSİZ HİZMET İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Kocaeli’nin her karış toprağına önem verdiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, projenin tamamlanması ile birlikte İzmit ilçesine bağlı 13 mahallenin altyapı problemlerini gidereceklerini söyledi. Mutlu Şehir Kocaeli için hizmet ettiklerini ifade eden Başkan Büyükakın,”Yaşanan pandemiye rağmen 2021 yılını altyapıda yatırım yılı ilan ettik. Bu kapsamda yatırım programı belirledik ve ihalelerini bir bir gerçekleştiriyoruz.

İzmit ilçemizin birçok mahallesinde yıllar önce yapılan altyapı hatlarında arızalar meydana geliyordu. Sürekli gelişen şehrin mevcut altyapısı da yetersiz kalıyordu. Bu çerçevede proje hazırladık ve ihale sürecini tamamladık. Kısa bir süre içinde çalışmalara başlayacağız. Yaklaşık 24 milyon liraya mal olacak projenin şehrimize, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Mutlu Şehir Kocaeli yolunda kesintisiz hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. “dedi.

AKMEŞE’DE ALTYAPI YENİLENECEK.

Öte yandan İzmit Akmeşe Atatürk ve Cumhuriyet Mahallelerinin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısının yenilemesi ihalesi, 26 Mart bugün gerçekleştirilecek. İhale kapsamında Akmeşe’nin iki mahallesinde 47 km uzunluğunda içmesuyu, 9.7 km uzunluğunda atıksu ve  2.4 km uzunluğunda yağmursuyu hattı imalatları yapılacaktır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑