120 BİN TL CEZAYI KESTİRTMEZSENİZ EN BÜYÜK ŞEREFSİZ DE, EN BÜYÜK KALTAK TA SİZSİNİZ!

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
Hakan Elyıldırım

120 BİN LİRA CEZAYI KESTİRTMEZSENİZ EN BÜYÜK ŞEREFSİZ, EN BÜYÜK KALTAK SİZLERSİNİZ!

Kocaeli'de yaşamak genelde çok keyifli, bazen de gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor.

Keyifli yanlarını başka bir yazıda anlatırım. Ben bugün size sıkıcı yanlarından bahsedeceğim. Kocaeli'de doğup büyümüş olmak, herkesi tanıma hatta herkesin ciğerini bilme yeteneğini otomatikman gelişiyor.

Mesela, bir gazetecinin, bir iş adamına, bir belediye başkanına hangi yöntemlerle şantaj yapacağını hemen tahmin edebiliyorsunuz.

Son günlerde, Kocaeli'deki müteahhitler ve yaptıkları işlere takmış durumdayım. Hatta geçen günlerde sosyal medyadaki haber paylaşımlarımızın altında bir okurumuz, sürekli müteahhit haberleri yapmamızı eleştiren bir yorum yapmıştı.

Anlaşılan o ki, biz bu haberleri uzun süre yapmaya devam edeceğiz.

Yahya Kaptan'da, 262 TOWERS adında bir projeye start verildiğini Kocaeli ve Türkiye'de duymayan kalmadı. Bu proje Suudi - Türk ortaklığıyla yapılıyor. Suudi ortak, 5-6 yıldır Türkiye'de hatta ilimizde, Kartepe'de yaşıyor.

Türk ortak ise benim en az 15 yıldır çok iyi tanıdığım, geldiği noktaya, tırnaklarıyla kazıya kazıya gelen BURÇİN ŞAHİN.

Şimdi Kocaeli'de, Güngör efendinin çıraklığını yapmış, kazığını yemiş gazeteci dostlarım Arap sermayesinin Kocaeli'ye yatırım yapmasına mı takmışlar, yoksa Arap sermayesine ortaklık yapan İzmitli genç hemşerimiz Burçin Şahin'i mi içlerine sindiremiyorlar anlamış değilim.

Birde kendime çok kızıyorum. Anlatamadım diye.

Şimdi salağa anlatır gibi, anlama özürlüye anlatır gibi, tane tane anlatacağım.

Kim olursa olsun, geçmişini bildiğim insanları sonuna kadar savunurum.

Şimdi konu 262 TOWERS, Muhammet El Kattan ve Burçin Şahin.

Adamlar çıkmışlar 400 Milyon Liralık (Eski parayla 400 Trilyon Liralık) bir katma değer yaratıyorlar. 175 Liraya kurdurdukları internet sitesiyle iki zibidi, bir kokoreççi çıkmış, pislik at izi kalsın, reklam koparalım, para koparalım derdine düşmüşler.

Tekrar tekrar anlatıyorum;

1-  İmar Kanunu adında bir kanun var. Bu kanuna göre, işyeri yapımında, konumu, metrekaresi belli olan projeler maketten de satılır. İnşaat ruhsatı olmadan da satılır. KDV'leri %18'dir.

Ancak sosyal konutları maketten satamazsınız. ÇÜNKÜ YASAK. KDV oranı da %1'dir. Ancak Rezidanslar, işyeri imar kanuna tabidir ve inşaat ruhsatı olmadan da, maketten de satılabilir.

Bakın size çok net söylüyorum. 262 TOWERS'ta, 350 Civarında ofis ve rezidans dairesi satılmış, paraları da alınmış durumda.

Sizin cahilce hesaplarınızla 350 satış, 120 Bin Lira cezadan kaç para yapar?

Şimdi size hodri meydan diyorum. İşte size ihbar ediyorum. 350 tane, belki de daha fazla işyeri ve rezidans konut satılmış. Eğer bu satışlardan bırakın 350 tanesini, 1 tanesine bile 120 Bin Lira ceza ödettiremezseniz EN BÜYÜK ŞEREFSİZ, EN BÜYÜK KALTAK sizlersiniz.

Ayrıca bakın aşağıda reklam müdürünüzün yazışmalarını ben yayınlıyorum. Geri kalanlarını da siz yayınlamazsanız, sizin dediğiniz gibi şerefsizsiniz, alçaksınız!!!

Demişsiniz ya, eğer reklam istediğimizi ispat etmeseniz en büyük şerefsizsiniz. Az sonra aşağıda ispat edeceğim. İstediğiniz reklamı!

2- Belgeli Haber dediğiniz haberi orasından burasından tutturmaya çalışmayın. Belgeli haber nedir yahu? İzmit Belediyesine sormuşsunuz ruhsatı var mı diye, onlarda size, zemin etüt ruhsatı var. İnşaat ruhsatı yok demişler. Evet haklısınız 262 TOWERS'ın inşaat ruhsatı yok. İnşaat ruhsatı alınabilmesi için öncelikle zemin etüt raporu alınması gerekiyor çünkü. Bu nedenle, zemin etüt çalışması bitmesi bekleniyor. Yine söylüyorum. Onaylı Projesi, Onaylı Kat Planları hazır olan işyeri konumlu yerler, İnşaat Ruhsatı olmadan da satış yapılabilir!!!

3- Uğur Enç kardeşim gelip geçerken bakıyormuş, inşaatta bir ilerleme yokmuş. Genç gazeteci kardeşim; bu yazıda ağzımı yeterince bozdum zaten ama seninde nasibini vereyim. 20 Milyon Liraya mal olan 1.500 tane kazık çakılıyor. Bu kazıklar nereye çakılıyor biliyor musun?... Kazık nedir biliyor musun? Hadi bilmiyorsun, o gözlerini git göz doktoruna göster. Çünkü artık görme zorluğu yaşamaya başlamışsın. Gözlüklerini değiştir.

4- Sevgili Uğur Enç, Sana Güngör özentisi olmamayı öneriyorum. Kendisinin şu anda ne durumda olduğu malûm. Kokoreççi Hamza, beni de arıyor, seni de arıyor, herkesi arıyor. Piyango talihlisinin sonradan çıkan akrabaları gibi ortaya çıkmış bir tipten umut bekliyorsun. Yapma kardeşim. Gazeteciyim diyorsan, sorularını git, birebir muhatabına sor. Dedikodu muhabirliği yapma.

5- Elin Arabı gelmiş zarar vermesin diyorsunuz öyle mi? Be zır cahiller, o Arap diye küçümsediğiniz adam, 20 Milyon Liralık ihaleyi 40 Milyon 444 Bin Liraya alıp, üzerine 7 Milyon Lira KDV, 3 Milyon Lira Alım Satım Vergisi ile toplam 50 Milyon Lirayı 15 gün içerisinde nakit ödemiş bir adam. Nereye? Kocaeli'ye...  Eğer o ihaleyi Haldız alsaydı, 20 Milyon Liraya alacaktı, devletten ve belediyeden alacakları vardı. Neredeyse hiç para ödemeden oraya bir inşaat yapıp çıkacaktı.

Siz kimsiniz? 175 Liraya kurulmuş internet sitesinden, 1500 Liralık reklam koparamadığı için bok atan zavallılar.

6- Son olarak gelelim, reklam müdürünüzün, Burçin Şahin'le yazışmalarına...

Bak bacım, Sevgili Aysun Erenkaya, Burçin Şahin'i 15 yılı aşkın zamandır tanırım. Seni de uzun zamandır tanırım, sever ve saygı duyarım. Senin hakkında da kimseye kötü konuşturmam. Ancak lütfen gaza gelip yazı yazma. Bilirsin benim ne dilimin, ne de kalemimin ayarı yoktur. Kalbini kırmak istemem.

Ancak aşağıdaki yazışmaları oku ondan sonra yaz... Bak bakalım Burçin Şahin'den reklam istemiş misiniz, istememişsiniz?

d

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız