262 TOWERS GERÇEĞİ VE GECEKONDU ZİHNİYETLİ KOCAELİ GAZETECİLERİ

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
Hakan Elyıldırım

262 TOWERS GERÇEĞİ VE GECEKONDU ZİHNİYETLİ KOCAELİ GAZETECİLERİ

Kocaeli’nin kıymetini gerçek Kocaeli’liler bilir. Sonradan Kocaeli’ye gelmiş, 5-10 senedir Kocaeli’de yaşayanlar bu kent hakkında ahkâm kesmemeliler.

50 Yıllık Kocaeli’li olarak bu kentte taş üstüne taş koyanı başımın üstünde taşırım. Siyasi yönüne, dinine, diline ne de ırkına bakmam.

Hiç kimse de bakmamalı, sadece destek olmalı, destek olmasa da, köstek olmayıp, en azından neler yapabileceklerini görmek için bir şans vermeli.

Kocaeli’de bazı kurallar var. Bu kurallar aşılamaz, bozulamaz kanunlar gibi görülür.

Ticaret Odasına başkan lazımsa, Ekşi’ler var ya denir.

Kocaelispor’a Başkan lazımsa, soldan saysan 3 isim, sağdan saysan 3 isim vardır.

Kafeterya ihalesi varsa, Ak Partililer var ya denir.

Büyük bir inşaat projesi varsa, kimse sulanmamalı, Haldızlar alır denir.

Bu kurallar son yıllarda değişmeye başladı. Kocaelispor’un başına hiç beklenmedik bir isim, Bahri Yavuz geldi ve ölmüş takımı ve inancı tekrar canlandırmayı başardı.

Ticaret Odasında Ekşiler varken kim gelebilir denirdi, Murat Özdağ adında genç, dinamik bir başkan adayı çıktı, dinazorların elinden Ticaret Odasını çekti aldı.

Yahya Kaptan’daki arsaya yapacakları konut projesini bile hazırlamış olan Haldızların elinden Muhammed El Kattan adında bir yabancı gelip 20 Milyon Liralık arsaya 50 Milyon Lira verip satın aldı.

Kocaeli çok değişiyor.

Kocaeli kabuk değiştirip, kendini yeniliyor. Bu değişime uyum sağlayanlar ayakta kalacaklar, uyum sağlayamayanlar ise tarihin tozlu sayfalarına gömülüp yok olmaya mahkûm olacaklardır.

Muhammet El Kattan, bir şehir efsanesine dönüştü. Hakkında herkes yorum yapıyor. Hatta bazı kendini bilmez cahiller, Suudi Arabistan’da çevreleri olduğunu, onlara Muhammed El Kattan’ı sorduklarını falan söylüyor, kendilerini komik duruma düşürüyorlar.

İnternetle yatıp kalkan bu Çin malı Güngör Arslancıklar, internete de bakmış ve Muhammet El Kattan ile ilgili herhangi ciddi bir bilgiye rastlayamamışlar.

Be cahiller, bari gidip tanışmayı deneseydiniz. Hadi Arapçanız, İngilizceniz yok. Ortak Burçin Şahin’e gitseydiniz. Herkesin telefonuna çıkan, kibar, efendi, saygılı bir genç iş adamı olan Burçin Şahin size istediğiniz her bilgiyi verirdi. Hatta o hayalini kurduğunuz Ayda 1.500 TL reklamı bile alırdınız.

50 Milyon Liraya arsa alıp, 15 gün sonra da parayı peşin ödeyen adama sallayacak kapasiteye sahip misiniz siz?

50 Bin Lirayı bir arada görmemiş, 50 Milyon Lirayı, hesap makinesinde yazamayacak, kafası basmayan, zihni ve beyin kapasitesi sınırlı bu tipler, 50 Milyon Lirayı 15 gün içerisinde peşin yatıran, inşaat çalışmalarına hemen başlayan bir kişinin nasıl bir maddi güce sahip olduğunu tahayyül edemeden, “acaba bu inşaatı bitirebilir mi, yoksa kaçar gider mi” diye soruyorlar?

Alamadıkları 1500 Liralık reklam yüzünden, pislik at izi kalsın mantığıyla gazetecilik yaptıklarını sanıyor, aldanıyorlar.

Kaç param olsa, 50 Milyon Liraya bir arsa alırım diye insan biraz düşünür!

Bu adamın acaba nasıl bir serveti var ki, 50 Milyon Liraya bu arsayı alıyor, üstüne 15 gün içerisinde bu parayı peşin ödüyor. Bu adamı bir araştırıp, inceleyelim diye düşünmek akıllarının ucundan geçmiyor. Geçmez, çünkü kafa alabilecekleri 1500 Liraya kilitlenmiş.

Küçük beyinler, büyük düşünemezler. 

50 Milyon Lira vermişse bize de haracını versin diye 262 TOWERS’ın İnşaat Ruhsatı yok diye başlık atıyorlar.

Haklılar! 262 Towers’ın İnşaat Ruhsatı yok. İnşaat ruhsatı alınabilmesi için önce Zemin İyileştirme raporunun belediye sunulması gerekiyor. Bu nedenle 262 Towers’ın inşaat çalışmaları belirlenen takvime göre ilerliyor.

Kazık Çakılması bittikten sonra, zemin test raporları çıkar. Eğer zemin uygun hale gelmişse, Firma bu defa İnşaat Ruhsatı alır ve temel atarak inşaata girişir.

Türkiye’de İmar ile ilgili kanunlar var. Sevgili ileri zekalı çakma şantajcı gazeteci kardeşlerim, Belediye İmar Kanununu bir okuyun hele, Zemin iyileştirme yapılırken, işyerleri için İnşaat Ruhsatı alınmaz. Sadece konut için İnşaat Ruhsatı hemen alınmak zorundadır.

Okuyun biraz okuyun!!! Yalan haber üstadı Güngör Arslan’ı örnek almayın. Araştırmacı, doğru haber yazan gazetecileri örnek alın. 

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız