AK PARTİ İL BAŞKANI ŞEMSETTİN CEYHAN, GİDİŞİN GİDİŞ DEĞİL

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
Hakan Elyıldırım

AK PARTİ İL BAŞKANI ŞEMSETTİN CEYHAN, GİDİŞİN GİDİŞ DEĞİL!

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın, cevaplanmayan ve üstü örtülemeyen bazı işleri var.

İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın 2015 Şubat ayında il başkanlığına atanırken verdiği ilk söz “kesinlikle kamuya iş yapmayacağım, Siyaset yaptığım kentte ticaret yapmayacağım” olmuştu.

Şemsettin Ceyhan ve Ak Parti İl Yönetiminin değişmez bazı demirbaş üyeleri hakkında en önemli iddia ve eleştiri belediyeler ve kamu kurumlarına kestiği faturalardı.

Sözcü Gazetesi'nde, 6 Haziran 2017'de Şemsettin Ceyhan haberi yayınlandığında Ak Parti İl Başkanı  “Hepsi iftira, hukuki yollara başvuracağım ve bunun hesabını soracağım” demişti.

Sözcü Gazetesinde yapılan haberde, Şemsettin Ceyhan’ın il başkanı seçildikten sonra şirketinin eski ortaklarından Murat Yavuz'a kurdurduğu şirket ile belediyelere ve kamu kurumlarına inanılmaz faturalar kestiğini öne sürmüştü.

Şemsettin Ceyhan bu habere de sadece ‘İftira’ dedi. Ama ne tekzip etti ne de dava açtı.

Şemsettin Ceyhan’ın Çarşı Yapı'da "Zinde Mobilya" adında bir işyeri var. Bu işyerinde Şemsettin Ceyhan'ın 3 tane de ortağı vardı. Bunlar Şemsettin Ceyhan, Ayşe Kaplan Muti, Abdullah Binbay ve Murat Yavuz.

3 Temmuz’da, Sözcü Gazetesi Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan'la ilgili daha ayrıntılı bir haber daha yazdı.

28 Ağustos 2015'e kadar dört ortaklı olan Zinde Mobilya'nın tüm ortakları hisselerini Şemsettin Ceyhan'a devretmişlerdi. 3 Eylül 2015 tarihinde ise Zinde Mobilya'nın tek sahibi Şemsettin Ceyhan görünüyordu.

Aslında buraya kadar herşey gayet normal gibi görünse de, bu sadece bir şark kurnazlığıydı. Yani gözleri Zinde Mobilya üzerinde tutup, içerisinde Şemsettin Ceyhan'ın olmadığı, yeni uydu şirket kamu kurumları, hastaneler ve belediyelere mobilya satmaya devam edecekti.

Şemsettin Ceyhan’ın Zinde Mobilya’daki eski ortağı Murat Yavuz, ortaklıktan ayrılır ayrılmaz, Serdar Mahallesi, Denizciler Caddesi No:32 Başiskele adresli Myofis Mobilya adında bir şirket kurmuştu.

Yani Ceyhan’ın ortağı Murat Yavuz, Zinde Mobilya’dan ayrılma hazırlıkları yaparken yeni bir şirketi de tek başına kurmuştu bile.

Cesur Yürek Murat Yavuz, Şemsettin Ceyhan'a rağmen ve rakip olarak Devlet kurumlarına mobilya satacaktı. Buna kim inanır?...

Sevgili Şemsettin Ceyhan, siyasette en alttan başlamış bir isim. Siyaseti yaşayarak tecrübe edindi. Ancak Siyaset yaparken ticaret nasıl yapılırı henüz bilmediği için, araştırmacı gazetecileri hiç hesaba katmamıştı.

Yaklaşık 2 aydır Şemsettin Ceyhan hakkında çeşitli bilgiler, belgeler ve Ticaret Sicil Gazeteleri geliyor gazeteye.

Bazı vatandaşlar bu soruları sormamızı istiyorlar. Bundan 3 ay kadar önce bir kısmını yine sorduğum Ak Parti İl Başkanına bugünde bazı soruları yöneltmek istiyorum. Çünkü o zamanda tekzip etmedi bu yazdıklarımızı.

Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Sayın Şemsettin Ceyhan; Kocaeli ilinde iş yapmayacağım, kamuya iş yapmayacağım demiştiniz;

İl Başkanı olduğunuz 1 Şubat 2015’ten sonra kamuya mal sattınız mı, satmadınız mı?

İl Milli Eğitime 650 bin TL tutarında satış yaptınız mı, yapmadınız mı?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne 250 bin TL’lik satış yaptınız mı, yapmadınız mı?

Devlet Hastanelerine 150 bin TL’lik satış yaptınız mı, yapmadınız mı?

7 Ağustos 2015 tarihinde, eski ortağınız Murat Yavuz’a My Ofis adında şirket kurdurarak, aynı araçlar ve personellerle My Ofis üzerinden bütün kamu kurumlarına mobilya satış işlerini My Ofis firması ile yaptınız mı, yapmadınız mı?

Zinde Mobilya ile My Ofis firmalarının tüm nakliyatlarının aynı araçlar ile ve aynı ekipler tarafından yapılması tamamen tesadüf müdür? Ortaklar ayrıldıysa, neden araçları ve elemanları ortak kullanırlar?

My Ofis’in kurulduğu ilk yıl olan 2015- 2016’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze Belediyesi, Körfez Belediyesi, Başiskele Belediyesi, Antikkapı, Kent Konut gibi kamu kuruluşlarına 4,5 Milyon TL'lik satış yapmasını "Allah Yürü Ya Kulum" dedi diyerek açıklayabilir misiniz?

Sözcü Gazetesi’nde 6 Haziran’da yayınlanan haberden hemen sora, henüz 1,5 yıllık bir firmayken "My Ofis" firması, bu haberden 10 gün sonra neden kapandı?

O haberle ilgili bütün hukuki süreçleri başlatacağım diyen Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan tekzip metni gönderdi mi?

Ak Parti'nin Sayın İl Başkanı kusura bakma ama, hiç te temiz görünmüyorsun!

Şimdi bu soruların cevaplarını sizden açıklayıcı ve ayrıntılı olarak bekliyoruz.

Aksi taktirde, bu konuyu unutturamayacağınızı ve sürekli sıcak tutacağımızı, tüm ticari faaliyetlerinizi takip edeceğimizi de bilmenizi istiyorum.

Siyasi makamları zengin olma makamı olarak görenlerin sonu Civelek gibi oluyor. Bunun en yakın tanığı sizsiniz. Ama musluk akarken doldurayım mantığının neticelerine katlanmak hiç te kolay olmaz, benden söylemesi.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız