BU VERAL İNŞAAT'A DİKKAT! SONRA UYARMADI DEMEYİN!

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
Hakan Elyıldırım

BU VERAL İNŞAAT'A DİKKAT! SONRA UYARMADI DEMEYİN!

Yazınca bana diyorlar ki "Hakan yine kızmışsın."

Yahu kızayım mı, güleyim mi anlamadım.

Malûm, VERAL İNŞAAT adında bir firma var. Kalkmış Kayseri'den gelmişler. Haklarında kimse en küçük birşey bilmiyor. 

Biz öyle dev firmayız, şöyle dev firmayız diyorlar, internet sitelerine bakıyorsun. 7 tane bina yapmışlar, 4 tane ikinci el daire satıyorlar.

Sitede başka hiçbir şey yok. İzmit'te 2 Bin tane daireyi bunlar mı yapacak diyor insan ister istemez.

Ömerağa Mahallesi'yle, Veliahmet Mahallesi'ne göz dikmişler.

Çünkü bu mahallelerin ikisi de komple deniz manzaralı.

Ömer Veral ile tanıştım. Namazında niyazında, inşaatı bilen, gayrimenkul satışına vakıf, gayet beyefendi biri.

Ancak İzmit'te Kentsel Dönüşüm için kurduğu ekibin başına koyduğu, "Ömer Veral annemin kardeşi ve benim dayımdır" diyen, Abdülkadir Gültekin adındaki şahıs, Ömer Veral'ı temsil edemeyecek kadar büyük yanlış konuşmalar yapan, insanlara olur olmaz vaatler veren, güvenilmesi zor bir karakter gibi görünüyor.

Bu nedenle de, çok büyük bir iş olan iki mahallenin kentsel dönüşüm çalışmasında hedefin %15'inde tıkanıp kalmış durumdalar. Kentsel Dönüşüm, özellikle deprem kuşağında bulunan bir kent için, vatandaşların gönül rızasını aldıktan sonra, büyük bir nimettir. Kentin gazetecileri olarak bizler de bu gibi çalışmalara elimizden gelen desteği veririz.

Ancak tatlı su kurnazlığı yapmaya çalışan olursa, vatandaşı tehdit aşamasına gelen olursa, "Hallederiz abi biz çok büyük firmayız, banka hesabımda 4 Milyon Lira var benim" laflarıyla ilerleyip, herhangi bir sözleşme imzalamaya yanaşmadan iş yaptırıp, esnafın 3.800 TL'sini ödemezsen, adamın tepesine binmesini de biliriz.

Bu Abdülkadir Gültekin adındaki arkadaş, bugün gazetemize bir mail göndermiş. Kafasına göre tekzip metni göndermiş. Ancak tekzip ne demek, tekzip metni nasıl hazırlanır, kurumsal bir firma, kurumsal bir firmaya tekzip metnini NASIL gönderir, haberi yok.

Girmiş google'a "TEKZİP METNİ NASIL YAZILIR" demiş. Çıkan yazıyı kopyalayıp, eksik, yanlış doldurup mail atmış.

Kafasına göre beni kanunla, dava açmakla falan korkutacak. Hakan Elyıldırım'ı henüz tanımayan bu arkadaşın yazdığı ve cep telefonuyla fotoğrafını çekip gönderdiği bu metni aşağıda sizlerle de paylaşacağım. Okurken şunu düşünmenizi rica edeceğim.

Bu metni yazan ABDÜLKADİR GÜLTEKİN adındaki şahıs, İzmit Ömerağa ve Veliahmet Mahallelerindeki Yüzlerce insanın evini, işyerini, arsasını alıp, yerine Binlerce konut yapacak firmanın en üst düzey yetkilisi!

Biz demişiz ki; VERAL İNŞAAT'a Kentsel Dönüşüm için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden ruhsat yok. O demiş ki, ama Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan bizi çok seviyor.

Bak ABDÜLKADİR GÜLTEKİN, hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na, hem Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne, hem de İzmit Belediyesi'ne dilekçe verdim. Dilekçenin özeti de şu; İzmit Ömerağa Mahallesi ve Veliahmet Mahallesi'nde kentsel dönüşüm yapmak için vatandaşın dairelerini, işyerlerini, arsalarını toplayan VERAL İNŞAAT adlı firmaya bakanlığınızca/belediyenizce verilmiş bir ruhsat var mıdır, yok mudur?

En geç 15 gün içerisinde cevaplar gelir. O cevabı da buradan yayınlayacağım ve eğer bir ruhsatınız yoksa büyük yaygara koparacağım. Dairelerini, işyerlerini ellerinden aldığınız bütün vatandaşlara, satış iptali için Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı'na başvurmalarını önereceğim.

SAYIN İBRAHİM KARAOSMANOĞLU, SAYIN NEVZAT DOĞAN, BU BİR İHBARDIR!!!

Veral İnşaat firmasındaki başta bu ABDÜLKADİR GÜLTEKİN adındaki şahıs olmak üzere, sizlerin bu projenin arkasında ve destekçisi olduğunuzu söylüyorlar.

Vatandaş eğer tapularını ve vekaletlerini veriyorlarsa, sizlerin ismini duyup ta veriyor olabilirler.

Bir an önce bir açıklama yapmazsanız, zan altında kalırsınız.

Son olarak ABDÜLKADİR GÜLTEKİN; Kafana göre Tekzibinde demişsin ki; 21.07.2017  tarihinde internet sitenizdeki şirketimiz ile ilgili haber eksik, hatalı, dayanaksız ve şirketimize ADLİ BAŞVURU hakkı tanıyan bir yazıdır.

Haksız yazdığımı ve haklı olduğunuzu düşünüyorsanız adli kurumlara başvurunuz.

Komik komik tehdit etmeyiniz.

Hani bir söz var. DEMİRDEN KORKSAK TRENE BİNMEYİZ diye. O misal.

İşte Abdülkadir Gültekin ve Basın Sözcüsü dedikleri ama gelen bu metinden haberi olmayan Volkan Eralp'in Samsung telefonla fotoğraf çekip attıkları gazetemizin adını bile yazmaktan aciz oldukları tekzip metni...
ee

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız