DERİNCE -GÖLCÜK - BAŞİSKELE, DARICA VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLARI

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
Hakan Elyıldırım

Kocaeli'de siyaset her zaman renkli ve hareketli olmuştur. Bu renk ve hareketse hep dedikodudan, hep ıvır zıvır konulardan ibaret olmuştur.

 

DERİNCE BELEDİYESİ

Ne bayrak sevdalısı milletmişiz! Su şişesine Türk bayrağı motifi varmış. E ne yapalım Derince Belediye Başkanını asalım.

Neden Derince Belediye Başkanının üzerine gidiliyor? Çünkü ulaşması kolay. Çünkü daha çabuk kâle alır, cevap verir.

Derince Belediye Başkanı Bulut'ta çıktı açıklama yaptı. Dedi ki; Hürriyet, Sözcü, Vatan ve daha pekçok gazetenin logosunda da Türk Bayrağı var. Bu gazeteleri yerlere sermiyor musunuz, tuvalete sermiyor musunuz,yerlere atmıyor musunuz? Kim çıkıp bugüne kadar bu gazetelere laf söyledi?

Başkan haklı olmasına haklı da, bir belediye başkanının açıklama yapması gereken konular bunlar mıdır?

 

DARICA BELEDİYE BAŞKANI

ilk döneminde Darıca Beldesinin Belediye Başkanıydı. 2009'da Darıca İlçe statüsüne kavuştu. Haliyle, Şükrü Karabacak tam anlamıyla 3 dönem kuralına takılmamış oluyor.

Darıca Belediye Başkanı'nın da başı bazı kalemşör gazetecilerle dertte. FETÖ davasında ifadeye çağrıldığı iddiasıyla hakkında farklı haberler yayınlanıyor. Yani dedikoducular işbaşında.

 

BAŞİSKELE BELEDİYE BAŞKANI

Hüseyin Ayaz ilk döneminde Yeniköy Belediye Başkanıydı. 2009'da Başiskele İlçe olunca, Hüseyin Ayaz'da 1 Dönem Yeniköy, 2 Dönem Başiskele Belediye Başkanlığı yapmış oluyor. Haliyle o da 3 dönem tüzük kuralına takılmamış oluyor.

Bu arada yalancı magazin gazetesi sahibi Güngör Arslan adındaki nefesi kokan müfteri, yalan haberlerle Hüseyin Ayaz'ı köşeye sıkıştırmaya ve büyük ihtimalle birşeyler koparmaya çalışıyor. Hüseyin Ayaz'ın işi başından aşkın. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne en büyük aday. Böyle küçük mikroplarla uğraşacak vakti olduğunu sanmıyorum. Dedikoducular tam gaz iş başında.

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

Hikmet Erenkaya ile yarıştığı 2004 yılı seçimlerinde, İzmit Byükşehir Belediye Başkanı seçilip, sonraki 2 dönemde tekrar seçildiğinden, Sayın İbrahim Karaosmanoğlu'da 3 dönem tüzük kuralını aşmış sayılmıyor. Tekrar aday ve seçilirse Büyükşehir Belediye Başkanı olmasında herhangi bir tüzük sakıncası yok.

 

GÖLCÜK BELEDİYE BAŞKANI

Ak Parti'nin tüzüğünde, 3 dönem aynı göreve aday olup seçim kazanan kişi bir dönem dinlenmeden aynı göreve aday olamıyor.

Kocaeli'de Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak görünüşe göre 3. dönemlerini dolduruyorlar.

Ancak bu dört belediye başkanı arasında tüzüğe göre, en net aday olamayacak olan belediye başkanı Mehmet Ellibeş gibi görünüyor. Çünkü dolu dolu 3 dönemi dolduruyor.

 

Bu arada son genel kurulda MKYK'ya 3 dönem kuralını delme yetkisi verildi. Yani artık 3 dönem kuralı, Ak Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu'nun isteğine göre uygulanabilir. Haliyle de hiçkimse için OLMAZ OLAMAZ denilemez

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız