HAKAN ELYILDIRIM'DAN, "İMAMOĞLU, BİR SEFA SİRMEN OLAMAZ"

5 Nisan 2020 Saat: 15:43
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım'ın, Siyaset, keşke Virüs günlerinde kavgayı bir kenara bıraksaydı ve Ekrem İmamoğlu'nun asla bir Sefa Sirmen profiline erişemeyeceğine dair makalesi.

KEŞKE BU GÜNLERDE SİYASETİ BİR KENARA BIRAKSAK

Dünyada hiçbir şey insan hayatından daha önemli değil. Ancak yaşadığımız bugünlerde insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu görüyoruz. Hergün dünyanın her noktasında Onbinlerce insan ölüyor. Hem de hepsi aynı şekilde, ateşler içinde, nefesleri kesilerek, öksüre öksüre ölüyorlar. Her akşam, "BUGÜN KAÇ KİŞİ ÖLDÜĞÜNÜ ÖĞRENMEK İÇİN" televizyonun karşısına geçiyoruz.

Tıp Dünyasının, Bilim Dünyasının, kısacası tüm insanlığın çaresiz kaldığı tek bir düşmanla savaşıyor tüm dünya.

Ne Suriye, ne Irak, Ne İsrail ne Filistin konuşulur oldu.

Ne petrol, ne altın, ne Dolar- Euro Paritesi konuşulur oldu. Konuşulsa da önem derecesi arkalarda kaldı.

Çin'in büyük bir ekonomik tehlike olacağını, Dünya liderliğini Amerika'nın elinden alacağını söyleyen, Rusya'nın yeniden büyük güç olmasını istemeyen, tüm dünyanın terörünü yönetip yönlendirmeye çalışan ABD ve deli başkanı Trump, Çin'den gelecek maskelere, Solunum cihazlarına muhtaç kaldı.

Burnundan kıl aldırmayan AVRUPA, tam anlamıyla patladı. Beğenmediği, içine kabul etmediği ülkelerin en küçük desteğine bile muhtaç duruma geldi.

Şimdi tüm dünya bu virüs belasından elbirliği ile kurtulabileceğini anladı.

Ama bir bizim siyasetçilerimiz anlamadı bunu. Yok sen kampanya düzenledin, yok ben düzenledim kavgalarına girişildi.

AKEPE'li, CEHAPE'li kavgalarına girişildi. Keşke bu Virüs günleri, toplumu kutuplaştırmak için fırsat gibi görülmeseydi. Bu Virüs illeti CHP'liye ayrı AKP'liye ayrı davranmıyor. CHP'liler evde otursun AKP'liler dışarı çıksın falan yok. Parası olana virüs farklı davranmıyor. Yani ilk defa dünya üzerindeki tüm insanlar eşit durumda.

Din, ırk ayrımı olmadan, dün can düşmanı olan ülkeler şimdi dayanışma içinde. Bu açıdan baktığımızda, ülkemizdeki yardım toplama konusunda iktidar / muhalefet diye ayrılan taraflar için üzüntü duymamak elde değil.  

İMAMOĞLU, BİR SEFA SİRMEN OLAMAZ

Bugün Kocaeli Büyükşehir ya da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen olsaydı, Tayyip Erdoğan ile en iyi çalışan Belediye Başkanı olurdu. Amaç hizmet etmekse, politikanı kavga ve yarış üzerine değil, akıl, bilim ve zeka üzerine kurarsın. Ekrem İmamoğlu sinirleri alınmış bir politikacı, kolay kolay sinirlenmiyor. Ancak üzerinde öylesine yoğun bir ilgi var ki, zaman zaman hata yapabiliyor. İstanbul'u yönetiyorsan, Türkiye'yi yönetmeye aday olmak istiyorsan, Tayyip Erdoğan'la da, tüm AKP'lilerle de iyi anlaşmak zorundasın. Karşına almaya devam ettiğin sürece, Sadece CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kalırsın ki, Türkiye'yi yönetme idealin, Recep Tayyip Erdoğan var olduğu sürece pek mümkün görünmüyor. Önce "SENİ YENECEM İSTANBUL" demelisin ve yenmelisin. Sonra Türkiye'yi yönetmeye gözünü dikebilirsin.

Koronavirüs bir sınav. Geçenleri ve kalanları göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız