HAKAN ELYILDIRIM'dan "Vatandaşın Feryadını Duyan Var mı"

7 Nisan 2020 Saat: 19:05
Hakan Elyıldırım
Hükümetin vatandaşların maddi yaşamları için acilen birşeyler yapması gerekiyor. Bu, Elektrik, Doğalgaz ve Su faturaları olur ya da ailelere aylık düzenli bir ödeme şeklinde olabilir.

VATANDAŞI DUYAN VAR MI?

Vatandaş 3-4 ay fatura ödemesek bari diyor ama kimse duymuyor. SEDAŞ bir yandan, İSU bir yandan, İZGAZ diğer taraftan faturaları yapıştırmaya devam ediyor.

Evden çıkma Türkiye, Evde kal Türkiye! Restoranları kapat, kahvehaneleri kapat, kimse işe de gitmesin. Tamamda faturaları kim ödeyecek? Kiraları, maaşları, aidatları kim ödeyecek? 3 ayda bitecek mi, bitmeyecek mi belli değil. Biteceği kesin olsa, 3 ayı kayıp sayıp daha çok çalışıp arayı kapatmaya çalışalım. Ya bitmezse ki yılbaşına kadar da devam edecek diyenler çoğunlukta.

İşyeri sahipleri, esnaflar, çalışanlar ne yapacak? En az 6 Milyon kişi işsiz kalacak. Bu insanlar ne yiyip ne içecekler?

Evde kal tamamda, Vatandaş hükümetten başka icraat bekliyor.

Emin olun sadece duayla olmuyor!

Ev sahibine "sana dua ediyorum" deyince, evi boşalt ben sana daha iyi bulasın diye dua ediyorum diyor.

İZGAZ - İSU - SEPAŞ belki gelip elektriği, gazı, suyu kesmeyecek ama 3 ay sonra hele bi gel bakalım diyecek, "Dua etsek size" dediğinizde sizce ne derler?

Bu yüzden Sayın Cumhurbaşkanı ve bakanlar yani kabine, vatandaş sizden en basitinden Elektrik - Su - Doğalgaz faturaları ile ilgili bir girişim bekliyor.

Bu işin sonu çok dramatik hale gelebilir.

İnsanlar eve tıkılmış durumda, hiç durmadan yiyip içiyorlar. Para bittimi, kredi kartlarında limit tükendimi, evdekiler birbirini yemeye başlayacak. Geçen senenin aynı zamanlarıyla bu dönemde aile içi şiddette %38 artış varmış. Bu sadece polise yansıyanlar.

İşte yine bu yüzden hükümetin vatandaşların maddi yaşamları için birşeyler yapması gerekiyor. Bu, Elektrik, Doğalgaz ve Su faturaları olur ya da ailelere aylık düzenli bir ödeme şeklinde olabilir.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız