KARAKTERİNE TÜKÜREYİM ŞEREFSİZ

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
Hakan Elyıldırım

KARAKTERİNE TÜKÜREYİM ŞEREFSİZ

Kocaeli çok ilginç bir kent. Dağ ile Deniz arasına sıkışmış minik bir kent. Bir söz var; “Biz Kırk kişiyiz birbirimizi biliriz.” Diye.

Gerçekten de Kocaeli böyle bir kent. İşadamını, Siyasetçisini, Gazetecisini, Mafyasını, Müteahhidini bilir herkes. Kocaeli’lilerin herkes hakkında bir bilgisi ve fikri vardır.

Kocaeli’de gazetecilik ve siyaset anlamında son 15 yılda öyle bir isim var ki, anarken, son 4-5 yıldır adının önüne bir sürü sıfat koyuyorum.

O kendisine gazeteci diyor. Ancak Türk halkının, özellikle de biz Kocaeli’lilerin dedikoduyu ne kadar çok sevdiğini bildiği gerçeği ile gazetecilik yaptığını sanıyor.

Ama karakter dersen kırıntısı yok. Adamlık yok. Namus desen bence sıkıntılı. Evli barklı, çollu, çocukluyken başka kadınla sevgili olduğunu cümle alem biliyorsa, Namussuzun, karaktersizin, şerefsizin önde gidenisindir.

Eşim dediğin o kadına, oğlum kızım dediğin evlatlarına yapılan en büyük hakarettir.

Kendini düşünmüyorsa bu insanları nasıl alçalttığını düşünmeli insan olan. Ama insanlıktan nasibini almamışsa yapacak bir şey yok.

Bu şeref yoksunu dedikodu habercisi, bir zamanlar, yere göğe sığdıramadığı, Karaosmanoğlu’ndan sonra, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na tek aday olarak gördüğü Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz için, Hakkında çok ciddi iddialar var diye başlık atmış.

Bu başlığı atalı da baya bir zaman geçmiş.

Yapılan işe baktığın zaman bazı noktalar çok net görünüyor;

Bu karaktersiz, Başkan Hüseyin Ayaz’ı aramış, ya ulaşamamış, Başkan bunu kâle almamış, ya da ulaşmış bir şeyler istemiş ama alamamış gibi görünüyor.

Şimdi de, bak başlık attım, tırsıp dönmeni bekliyorum tehdidinde.

Be şerefsiz, be haysiyetsiz. Malını, mülkünü, haysiyetini, onurunu kaybettin. Belki artık doğru yolu bulursun, adam olursun zannettik ama yok köpek b.k yemekten vazgeçmiyor anlaşılan.

Sen adam olmayacaksın bu belli oldu. İçimden bir ses çok yakında tekrar içeri alınacağını söylüyor. Zerre üzülmeyeceğim. Halâ sana yalaklananlar, sizler  de tarihe not düşülüyorsunuz. Başta idareten araba falan verenler, cebine harçlık koyanlar, ofis vermeye çalışanlar. Dedik ya biz kırk kişiyiz, birbirimizi biliriz. Bylock’çular, fetö’cüler çalışması ardından hesap zamanı size de gelecektir.

Bu şerefsizin, dostlarını bozuk para gibi harcadığını görmeyecek kadar cahil misiniz, yoksa arkanızdan mı korkuyorsunuz? Korkun, korkun…

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız