HAKAN ELYILDIRIM'dan 'Kocaeli Gerçekten Sahipsiz Bir Kent, Bir Çocuk Hastanesi Bile Yok!'

4 Ekim 2017 Saat: 22:34
HAKAN ELYILDIRIM'dan 'Kocaeli Gerçekten Sahipsiz Bir Kent, Bir Çocuk Hastanesi Bile Yok!'
Ben vatandaş olarak,İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI adındaki kurumla ilgili şikayetimi bir kez daha CİMER'e, BİMER'e, SGK Genel Müdürlüğü'ne ve SGK Kocaeli İl Müdürlüğü'ne bildireceğim. Her ay toplanan Kocaeli'deki Siyasi Partilerin İl Başkanlarından, Milletvekillerinden, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan en büyük talebimiz, doğru düzgün bir Çocuk Hastanesi için bir girişimde bulunmalarıdır.

KOCAELİ  GERÇEKTEN SAHİPSİZ BİR KENT, BİR ÇOCUK HASTANESİ BİLE YOK!

Kocaeli sahipsiz, ruhsuz, tepkisiz bir kent. İlginç olan Kocaeli'de göreve başlayan kamu görevlileri de havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez anında bu uyuşukluğa ayak uyduruyorlar.

Bizler çocuklarımız için yaşıyoruz. Onların eğitimi, sağlığı için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz.

Eğitim için birkaç özel okul imkanı ve seçeneği var. Ancak sağlık konusunda neredeyse hiç seçenek yok. Tek adres var. İLGİ ÇOCUK SAĞLIĞI!!!

Bu sağlık kurumunu tanımayanlar, çalışma şeklini bilmeyenler, rahatsızlandıklarında çocuklarını günün 24 saati buraya götürüyorlar.

İlgi Çocuk Sağlığı kurumunda öyle doktorlar var ki; Her gelen hasta çocuğa aynı ilaçları, aynı destekleyici vitaminleri ve benzeri bir sürü ilgili ilgisiz ürünle reçeteyi dolduruyorlar. Gariban vatandaşın da tek düşüncesi çocuğunun iyileşmesi olduğu için eczaneye gidip bir poşet dolusu ilacı alıp eve dönüyorlar.

Özellikle İsmet Akçay adında bir doktor var ki yazdığı reçeteleri görseniz, hipokrat yemini ederken kesin bu ayaklarının ikisini de havaya kaldırmıştır dersiniz.

Eğer bir eczane nöbetçiyse, İlgi Çocuk Sağlığı Merkezi'nde de İsmet Akçay nöbetçiyse belli bazı ilaçları, destekleyici ürünleri bol bol alıyorlar.

Zaten o ilaç ve ürünleri almak için eczane çok fazla uğraşmıyor. Çünkü o ilaçları satan mümessiller, nöbetçi eczaneye gün içinde damlıyorlar.

Eczacı hanım/bey bugün İsmet Akçay nöbetçi bu ilaçtan, bu üründen en az 100 tane yazacak, alın diye uyarıyorlar.

Bu kadarla kalsa yine iyi!

Geçtiğimiz Kurban Bayramında hatırlarsanız 10 gün tatil vardı.

Meşhur Çocuk Doktorumuz İsmet Akçay Kurban Bayramında 10 gün tatile gitmiş.

Ama ilginç olan, Nöbetçi Eczanelere Kurban Bayramı süresince, İlgi Çocuk Sağlığı Kurumundan, İsmet Akçay kaşeli imzalı reçeteler gelmişti.

Eczacılar, gelen reçeteleri görünce, "Allah Allah İsmet Akçay böyle reçete yazmazdı. Bütün reçeteler düzgün geliyor." demişler.

Gelen bir hasta çocuğun babası bu konuşmayı duyunca diyor ki; İsmet Akçay yok ki. Orada ilk kez gördüğümüz birisi, artık doktor mu değil mi bilmiyorum, O yazıyordu reçeteleri, diyor.

Bir değil iki değil, Onlarca reçete için aynı söz söylenince bu köşe yazısını yazmak farz olmuştu. Bu yazıyı bugün ikinci kez kaleme alıyorum.

Birileri bu İlgi Çocuk Sağlığı Kurumuna ve Doktor İsmet Akçay'a DUR demeli. Birileri bu doktora Hipokrat Yeminini hatırlatmalı.

Ben vatandaş olarak, bu şikayetimi bir kez daha CİMER'e, BİMER'e, SGK Genel Müdürlüğü'ne ve SGK Kocaeli İl Müdürlüğü'ne bildireceğim.

Her ay toplanan Kocaeli'deki Siyasi Partilerin İl Başkanlarından, Milletvekillerinden, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı'ndan en büyük talebimiz doğru düzgün bir Çocuk Hastanesi için bir girişimde bulunmalarıdır.

YORUMLAR

Lütfen Resimdeki kodu yazınız