radyo
radyo

SİYASET

Saadet Partisi Bursa'da 6 bin 500 üniversiteliyi yakın takibe aldı

Yabancı uyruklu öğrencilerin problem yaşadığını belirten Saadet Partisi Bursa İl Başkan Yardımcısı Taner Keleş, "Yabancı uyruklu öğrenciler Türkiye’de kendi vatanlarına hasret çekmemeli" dedi.BURSA (İGFA) - Farklı inanç, kültür,...

9 Ekim 2022 Saat: 11:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 971 kez okunmuştur

Saadet Partisi Bursa'da 6 bin 500 üniversiteliyi yakın takibe aldı
Saadet Partisi Bursa'da 6 bin 500 üniversiteliyi yakın takibe aldı

Yabancı uyruklu öğrencilerin problem yaşadığını belirten Saadet Partisi Bursa İl Başkan Yardımcısı Taner Keleş, "Yabancı uyruklu öğrenciler Türkiye’de kendi vatanlarına hasret çekmemeli" dedi.

BURSA (İGFA) - Farklı inanç, kültür, norm ve değerlere sahip ülkelerden yurdumuza eğitim amacıyla gelen öğrenciler, bu farklılıklardan dolayı birtakım sorunlarla karşılaşabilmektedir. Bu açıdan yabancı uyruklu öğrenciler yerel öğrencilere nazaran daha fazla problem yaşamakta ve dezavantajlı sayılmaktadırlar.

Konuyla yakından ilgilenen Bursa Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi’nde okuyan 6 bin 500 öğrenciyi yakından takibe alan Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Taner Keleş, yabancı uyruklu öğrencilerin yerel öğrencilerden daha fazla sorun yaşadığını ve daha sık davranış bozukluğu gösterdiğini ifade etti.

"Yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili yapılan çalışmalarda göze çarpan sorunlarda hangisinin daha etkili olduğu farklılık arz etmektedir" diyen Keleş, "Temel sorunlar; 1. Okul, 2. Ekonomik durum, 3. Sosyal Etkinlik ve Eğlence, 4. Oryantasyon, 5. Sağlık, 6. Din ve Âhlak, 7. Barınma, 8. Vatan Hasreti ilk akla gelenler. Bursa’da yabancı uyruklu öğrenciler okuyabilmek için bedensel ağır işlerde çalışmak zorunda oldukları gerçeğini de unutmamalıyız. Kız öğrencilerin durumu ise yaşam şartları nedeniyle çok daha zor! Keleş,Saadet Partisi iktidarında hiç bir üniversiteli öğrencimizin sorunu olmayacaktır” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑