radyo
radyo

GÜNCEL

ULUSLARARASI İLAÇ FİRMASI "KORONANIN İLACINI BULDUK GİBİ"

ABD'li ilaç şirketi Pfizer: Koronavirüsün tedavisi için yeni bir ilacın üzerinde çalışıyoruz, potansiyeli var.

9 Nisan 2020 Saat: 14:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 492 kez okunmuştur

ULUSLARARASI İLAÇ FİRMASI KORONANIN İLACINI BULDUK GİBİ
ULUSLARARASI İLAÇ FİRMASI "KORONANIN İLACINI BULDUK GİBİ"

ABD'li ilaç şirketi Pfizer, üzerinde çalıştıkları yeni ilacın koronavirüsün tedavisinde kullanılmak üzere potansiyeli olduğunu duyurdu. Şirketin araştırmadan sorumlu yöneticisi ilacın geliştirilme sürecinde bir dizi testler uygulandığını ve ilk sonuçların başarılı olduğunu ifade etti.

ABD'li ilaç şirketi Pfizer: Koronavirüsün tedavisi için yeni bir ilacın üzerinde çalışıyoruz, potansiyeli var, System.String[]

Dünyaca ünlü ilaç ve teknoloji şirketleri yeni tip koronavirüs (Kovid-19) için ilaç ve aşı geliştirmek için kolları sıvarken, ABD'den umut verici bir açıklama geldi. ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer, koronavirüs ilacı için çalışmaların devam ettiğini açıklarken, üzerinde çalışılan bir ilacın potansiyeli olduğunu duyurdu.

ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer'ın Kovid-19'u yenebilecek bir ilaç geliştirme konusunda hızlı adımlar attığı öne sürüldü.

"İYİLEŞMEYE YARDIM EDECEK POTANSİYELDE"

Pfizer tarafından yapılan açıklamada, "Elde edilen ilk veriler ışığında, bir ilaç adayının koronavirüs hastalarının iyileşmesine yardım edecek potansiyeli bulunduğu tespit edildi" ifadesi kullanıldı.

Şirketin hali hazırda piyasada bulunan bazı ilaçların üzerinde de denemelerin yapıldığı ve bunlarla bağlantılı olacak şekilde değişiklikler üzerinde çalışıldığı belirtildi.

"İLK SONUÇLAR BAŞARILI"

İlacın geliştirilme sürecinde bir dizi testler uygulandığını ve ilk sonuçların başarılı olduğunu ifade eden şirketin araştırmadan sorumlu yöneticisi Mikael Dolsten, "Şirket olarak Kovid-19'la her cephede mücadele etmek istiyoruz. Klinik öncesi çalışmalar, bize geçmişte SARS için geliştirilen bir ilacın koronavirüs olan hastaları iyileştireceğine dair bir potansiyel olduğunu gösteriyor" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑