radyo
radyo
ford
Volkan Elyıldırım
Volkan Elyıldırım

BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR…

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 4.009 kez okunmuştur

Alışveriş Merkezleri Şehrin dışına taşınsın dedikçe gözümüzün içine soka soka , günümüz tabiriyle koca koca avm’leri şehrin göbeğine inşa ettiler.

41 Burda Avm’nin de yapılmasıyla, Qutlet Center’la birlikte, o bölge, insan yoğunluğunun en fazla yaşandığı yer haline geldi.

Avm’lere gelen araçlarla, transit geçecvek araçların, trafiğe takılmamaları için bir köprülü kavşak yapıldı.

Yapım aşamasında da sürücüler için trafik açısından oldukça sıkıntı yaratan 1310 Metre uzunluğundaki bu köprülü kavşağın, Ömer Türkçakal Bulvar’ındaki trafiği rahatlatması beklenirken, kavşağın kullanıma açılmasıyla birlikte bir ihmal de ortaya çıktı.

Karşılıklı iki Avm’nin de önlerinde Otobüs Durakları bulunuyor. İnsanlar, Avm’lere ulaşmak için de, buralardan Şehir Merkezine ve evlerine gitmek için de bu durakları kullanmak zorundalar.

Fakat şöyle bir sıkıntı var ki ne 41 Burda’ya, ne de Qutlet Center’a geçmek isteyen vatandaşların karşıdan karşıya geçebilecekleri bir yaya geçidi yapılmadı. Yaya geçidi en fazla ihtiyaç olduğu noktaya değil 200 metre ileride araçların hızla geçtiği yola çizgi çizilerek yapıldı.

Aynı tehlike orası için de geçerli orada da hiçbir geçiş güvenliği yok. Haliyle, insanlarda canlarını hiçe sayarak çoluk çocuk akan trafiğin içine dalarak karşıdan karşıya geçmeye çalışıyorlar.

Sembol Avm önünde de böyle bir sıkıntı yaşanıyordu. Orada bir şekilde ışıklandırma sistemi ile yaya geçişi sağlandı. Symbol Avm önüne bir üst geçit çalışması başladı, geçtiğimiz hafta tamamlanarak yaya kullanımına açıldı.

Şimdi, 41 Burda ve Outlet Center’ın bulunduğu iki Avm önüne, acilen güvenli bir yaya geçidi yada üst geçit gerekiyor. Bu aksaklık bir cana mal olmadan bir an evvel gerek avm, gerekse belediye yetkilileri bu işe bir çözüm bulmalılar… Bir can oraya avm kurmaktan ve trafiği rahatlatmak için köprülü kavşak yapmaktan çok daha önemlidir. Yarın bir istenmeyen bir kaza yaşandığında biz size söylemiştik demeyiz, tepenize bineriz. Bizden söylemesi…

Herkese İyi Haftalar Diliyorum…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑