radyo
radyo
ford
Volkan Elyıldırım
Volkan Elyıldırım

NEVZAT DOĞAN PERŞEMBE GÜNLERİ İŞİNE VE EVİNE GİDERKEN HANGİ YOLU KULLANIYOR?

28 Eylül 2016 Saat: 18:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 4.453 kez okunmuştur

Tramvay çalışmaları nedeniyle Yahya Kaptan'dan, İzmit kent merkezine kadar trafik çilesi uzun süredir devam ediyor. Yarım yamalak açılan Outlet Köprülü Kavşağı'nda ise sorunlar olduğu gün gibi ortada.

Artık hergün Outlet Yolunda yeni yapılan kavşaktan, Perşembe Pazarı'na kadar yoğun bir trafik var. Üstüne üstlük birde Perşembe günleri bu yol normalinden üç kat fazla facia oluyor.

15 yıl önce şehrin çıkışında gibi görünen Perşembe Pazarı, şimdi tam anlamıyla şehrin ortasında kaldı. Bunu defalarca dile getirmemize rağmen Nevzat Doğan sağ olsun hiç umursamıyor. Sanayi Sitesi ışıklarında başlayan trafik, Perşembe Pazarı alanına kadar sürüyor. Akşam iş çıkış saatlerinde ise bu trafik çilesi daha da büyüyor. 41 Burda AVM köprülü kavşağı da, trafiği rahatlatacağına her nedense bu bölgede daha beter bir sıkışıklık yapmaya başladı.

Perşembe Pazarı'nın, bulunduğu yerden kaldırılması artık bu trafiğin rahatlaması için olmazsa olmaz bir zorunluluk haline geldi.

Cumartesi Pazarı'nın, Kadıköy Bağdat Caddesi üzerinden ani bir kararla ve büyük bir kararlılıkla kaldırılarak Kanal Boyuna alınması İzmit Belediyesi'nin aldığı önemli kararlardandı.

İzmit Halkı, Nevzat Doğan'dan Perşembe Pazarı için de aynı kararlılığı bekliyor.

Çağdaş kentlerde, pazarların, belediyelerin inşa ettiği modern pazar yerlerinde kurulduğu, bu pazar yerlerine ulaşımı kolaylaştırmakta belediyelerin görevi olduğunu Nevzat Doğan’da mutlaka çok iyi biliyordur.

Kocaeli ve başta merkez ilçesi İzmit, artık geri kalmış Hindistan görünümlü pazar yerlerinden kurtulmalıdır.

Nevzat Doğan ya bu pazarı bir an önce şehrin göbeğinden kaldırılması için bir çalışma başlatsın ya da işe ve evine hangi yoldan rahat gidiyorsa bize de söylesin, biz de kent halkına duyuralım…

YORUMLAR

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑