Advert
Advert
Advert

AYHAN ZEYTİNOĞLU HALA BİRAZ YÜREĞİN VARSA YA İSTİFA EDERSİN, YA ÇIKAR AÇIKLARSIN

Ayhan Zeytinoğlu, gazetemize ulaşan belgedeki, aşağıdaki bilgiler doğru mu, değil mi? Bir gazeteci olarak haber etiği açısından vatandaşı aydınlatmak ve bu arada da doğru haber yapmak zorundayız. Bu nedenle sana soruyorum. Aşağıdaki yazılanlar doğru mu, yanlış mı? Yanlışsa doğrusunu söyle ki bizde yazalım. 15 gündür sana sorular yöneltiyoruz. Vereceğin cevapları aynen yayınlayacağımızı söylüyoruz. Yargısız infaz yapmayalım, cevap hakkını kullan diyoruz. Senden bir ses çıkmadı. O zaman bize düşen, hakkındaki iddiaları ispat etmek. Peki bu ispattan sonra, konu kapanacak mı sanıyorsun? Sakın sevinme, esas mücadele bundan sonra başlayacak.

AYHAN ZEYTİNOĞLU HALA BİRAZ YÜREĞİN VARSA YA İSTİFA EDERSİN, YA ÇIKAR AÇIKLARSIN

AYHAN ZEYTİNOĞLU'NDA GURUR, ONUR, VATAN SEVGİSİ VAR MI?

İnsanda biraz gurur, biraz onur, biraz vatan sevgisi, biraz da doğduğun topraklara ve insanlarına saygı olur.

Ancak, Ayhan Zeytinoğlu adındaki Kocaeli'nin hatta Türkiye'nin tanıdığı zat-ı muhteremde bu saydıklarımızdan eser kalmamış.

Gururu, onuru olan adam, verecek cevabı varsa, kendisine yöneltilen soru ve suçlamaları cevaplandırır.

Vatan sevgisi olan adam ise, zaten eşini, çocuklarını TÜRK VATANDAŞLIĞI'ndan çıkartmaz.

Yaklaşık 15 gündür Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu'na sorular sorduk. Aslında 1 soru sorduk, cevap vermeyince diğer sorular geldi.

Dedik ki; Sayın Zeytinoğlu, eşini ve çocuklarını TÜRK VATANDAŞLIĞI'ndan çıkarıp Amerika Vatandaşlığına geçirdiğin iddiaları var. 17-25 Aralık 2013 Fetö Operasyonlarının bir hafta sonrası yaptığın başvurunun 6 ay sonra kabul edilip, eşinin ve çocuklarının TÜRK VATANDAŞLIĞI'ndan çıkıp ABD Vatandaşlığına geçtiği iddia ediliyor.

Diyelim ki tarih tamamen TESADÜF! Senin FETÖ ile falan ilgin yok!

Peki o zaman eşini ve biri 9, diğeri 14 yaşında olan 2 oğlunu, neden TÜRK VATANDAŞLIĞI'ndan çıkardın.

Diyebilirsin ki, SANA NE, bu benim özel hayatım, istediğimi yaparım.

Kocaeli Sanayi Odası gibi bir kurumun başındaysan ya da herhangi bir kurumun başındaysan, her türlü sorunun geleceğini bilmek ve cevaplamak zorundasındır.

Çünkü bir kurumun başkanı olabilmek için, ÖRNEK İNSAN olmak, LİDER olmak gerekir.

Başında bulunduğun kurumdaki ve yaşadığın çevredeki insanların seni örnek alması gayet doğaldır. Çünkü sen diğer insanlardan daha doğru düşünüp, daha doğru kararlar aldığın ve üstün meziyetlerin olduğu için o kurumun başına seçiliyorsun.

Bizlerde senin gibi ticaretle uğraşıyoruz. Peki seni örnek alacaksak, Şimdi sen bize, TÜRK VATANDAŞLIĞI'ndan ayrıl, ABD Vatandaşlığına geç mi diyorsun?

Doğrusu bu mu?

Türkiye Cumhuriyeti ne istedin vermedi de, ABD o istediklerini verdi? Diye birisi sorunca ben ne cevap vereceğimi bilemedim. Sen nasıl cevap veriyorsun bize anlatmalısın.

Eğer KOCAELİ SANAYİ ODASI'nın Başkanlık koltuğunda oturuyorsan bunları açıklamaya mecbursun Ayhan Zeytinoğlu!

Ya bu soruları cevapla, senin bilip, bizim bilmediğimiz TÜRK VATANDAŞLIĞI'ndan çıkıp ABD Vatandaşlığına geçmenin fayda ve avantajlarını anlat.

Ya da o koltuğu boşalt, Ülkemizin sanayisinin %20'sini oluşturan Kocaeli'nin sanayisini, ülkesine, bayrağına daha bağlı birileri yönetsin.

KIRKBİR GAZETESİ olarak, 15 gündür sana sorular yöneltiyoruz. Vereceğin cevapları aynen yayınlayacağımızı söylüyoruz. Yargısız infaz yapmayalım, cevap hakkını kullan diyoruz.

Senden bir ses çıkmadı. O zaman bize düşen, hakkındaki iddiaları ispat etmek.

Peki bu ispattan sonra, konu kapanacak mı sanıyorsun?

Sakın sevinme, esas mücadele bundan sonra başlayacak.

Ayhan Zeytinoğlu, gazetemize ulaşan belgedeki, aşağıdaki bilgiler doğru mu, değil mi? Bir gazeteci olarak haber etiği açısından vatandaşı aydınlatmak ve bu arada da doğru haber yapmak zorundayız. Bu nedenle sana soruyorum. Aşağıdaki yazılanlar doğru mu, yanlış mı? Yanlışsa doğrusunu söyle ki bizde yazalım. (Belgenin aslını hukuki ve insani sorumluluk açısından yayınlayamıyoruz.)

GÜLÜM RÜYA ZEYTİNOĞLU : İstanbul / 24.12.1967

5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 25. Maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı'nın 02.05.2014 tarihli ve 2014/8 sayılı kararı ile TÜRK VATANDAŞLIĞINDAN ÇIKMASINA İZİN VERİLMİŞ OLUP, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VATANDAŞLIĞINA GEÇTİĞİNDEN, TÜRK VATANDAŞLIĞI BELGESİNİ TESLİM ALDIĞI 04.06.2014 TARİHİNDE VATANDAŞLIĞIMIZI KAYBETMİŞTİR.

 

İSMAİL KAAN ZEYTİNOĞLU : Houston / ABD - 15.01.2000

5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 27. Maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı'nın 02.05.2014 tarihli ve 2014/8 sayılı kararı ile, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VATANDAŞLIĞINA GEÇEN ANA BABAYA BAĞLI OLARAK 04.06.2014 TARİHİNDE VATANDAŞLIĞIMIZI KAYBETMİŞTİR.

 

AYBERK ZEYTİNOĞLU : Houston / ABD - 03.06.2005

5901 Sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 27. Maddesi uyarınca, İçişleri Bakanlığı'nın 02.05.2014 tarihli ve 2014/8 sayılı kararı ile, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VATANDAŞLIĞINA GEÇEN ANA BABAYA BAĞLI OLARAK 04.06.2014 TARİHİNDE VATANDAŞLIĞIMIZI KAYBETMİŞTİR.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
okan     2017-10-02 cia ajanlarına kimse dokunamaz bu ülkede. asala biter pkk başlar, pkk biter feto başlar, feto biter mason ve rotaryanla başlar. bu hainlere yine sisteme sızmış kahpeler yardım eder.
PUSAT     2017-09-30 ADİL ÖKSÜZ GİBİ KAÇARSA HİÇ ŞAŞIRMAM
cemil     2017-09-27 hala bu adam kocaelide dolaşıyormu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KADIKÖY'DE NEFES KESEN MAÇTA KAZANAN ÇIKMADI
KADIKÖY'DE NEFES KESEN MAÇTA KAZANAN ÇIKMADI
KOPAN PARMAK HASTANEDE KAYBOLDU, BAŞHEKİM 'KÜÇÜK BİR HATA DEDİ'
KOPAN PARMAK HASTANEDE KAYBOLDU, BAŞHEKİM 'KÜÇÜK BİR HATA DEDİ'