radyo
radyo

EKONOMİ

Kayseri Kocasinan'da gökyüzü etkinliği

Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi, 4-10 Ekim Uzay Haftası dolayısıyla Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Gençlik Merkezi'nde 'Gökyüzümde Ne Var' etkinliği düzenledi. Bilimsel projelerle fark oluşturan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Ço...

11 Ekim 2022 Saat: 09:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.240 kez okunmuştur

Kayseri Kocasinan'da gökyüzü etkinliği
Kayseri Kocasinan'da gökyüzü etkinliği

Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi, 4-10 Ekim Uzay Haftası dolayısıyla Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Gençlik Merkezi'nde 'Gökyüzümde Ne Var' etkinliği düzenledi. Bilimsel projelerle fark oluşturan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, çocukların ve gençlerin ufkunu açan farklı konsept çalışmaların yer aldığı Gençlik Merkezi ile geleceğin mühendisleri ve pilotlarının yetişmesine katkı sunduklarını söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Ülkenin geleceği olan gençlerin her zaman destekçisi olduklarına dikkat çeken Kayseri'nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Öncelikle gençlerimizi, bu anlamlı etkinliğe katıldıkları için tebrik ediyorum. Rabbim, muvaffak etsin. Kocasinan Belediyesi olarak bilimsel projelerle fark oluşturuyoruz. Özellikle gençlerimize atölye ve tesislerimizle destek vermenin yanı sıra sürdürülebilir hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Yeni atölyelerle lise ve üniversite gençlerimize daha fazla destek olacağız. Teknolojik tabanlı laboratuvar kurarak, hem lise ve üniversite gençlerini bir araya getirmeyi hem de istedikleri teknoloji tabanlı çalışmalar yapma imkanı tanıyacağız. Biz bugün gençlere destek veriyoruz, biliyoruz ki yarın onlar da bu necip milleti gururlandıracaklar. Gençlerimizin talepleri doğrultusunda şimdiye kadar olduğu gibi Kocasinan Akademi çatısı altında vermiş olduğumuz desteği artırarak sürdüreceğiz. Biliyoruz ki teknoloji noktasında teknoloji üreten, teknolojiden istifade eden yerli ve milli ürünlerle bunu yapabilirsek o kadar başarılı oluruz. Bunun içinde Kocasinan Akademi olarak gençlerimize desteklerimiz devam edecek” ifadelerini kullandı.

Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Teknoloji Merkezi’nin Astronom Seda Acar da merkez ile gençlerin becerilerini ve yeteneklerini geliştirmelerine katkı sağladıklarına dikkat çekti.

Uzay Haftası'nda uzayın derinliklerine yolculuk yapan gençler ise Kocasinan Belediyesi’nin bilim ve teknoloji alanında vermiş olduğu eğitimler sayesinde bilgi birikimlerini artırdıklarını belirterek, böyle imkanlar tanıyan Başkan Çolakbayrakdar’ a teşekkür etti.

Öte yandan Kocasinan Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Gençlik Merkezi'nde 'Gökyüzümde Ne Var' etkinliği gerçekleştirildi. Astronom Seda Acar tarafından 'Gökyüzümde Ne Var' 'konulu etkinlikte öğrencilere, gökyüzü, güneş sistemi ve uzay çağı hakkında bilgiler verildi ve ardından öğrenciler merkezin bahçesinde teleskopla gözlem deneyimi yaşadı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑