radyo
radyo

SİYASET

MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KILIÇDAROĞLU OLDU

Akşener masaya döndü aday açıklandı… Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu!

6 Mart 2023 Saat: 22:18
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.660 kez okunmuştur

MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KILIÇDAROĞLU OLDU
MİLLET İTTİFAKININ ADAYI KILIÇDAROĞLU OLDU

Millet İttifakı'nda cumhurbaşkanı adayı krizi çözüldü. İYİ Parti lideri Meral Akşener'in de katılımıyla yapılan 6'lı masa toplantısı sona erdi. Toplantı sonrasında yapılan açıklamada ittifakın adayının Kılıçdaroğlu olduğu duyuruldu. Diğer parti liderlerinin ise Cumhurbaşkanı yardımcısı olacağı açıklandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in yeniden altılı masaya dönmesinin ardından Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı açıklandı. Millet İttifakı’nın adayı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı.

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayını açıklayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu; “İçinde bulunduğumuz günler acılı günler. 10 binlerce kardeşimiz hayata veda etti. Birçok şehirde bina ayakta kalmadı. Allah vefat edenlere rahmet eylesin. Bugün bir araya gelmemizin sebebini biliyorsunuz. Toplantılarımız neticesinde aldığımız kararı, siz kardeşlerimize bir görev adlediyorum. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bizim cumhurbaşkanı adayımız olarak belirlenmiştir. Görevin hayırlı olmasını diliyoruz.” diye belirtti.

Ardından kürsüye Kılıçdaroğlu geldi. Kılıçdaroğlu özetle şunları söyledi:

"Sayın genel başkanlarımıza hepinizin huzurunda teker teker yürekten teşekkür ediyorum. Yunus Emre bölüşürsek tok, bölünürsek yok oluruz der. En büyük gayretimiz Türkiye'yi huzurlu günlere taşımaktır. Biz Millet İttifakı olarak Türkiye'yi istişare ile yöneteceğiz. Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş sürecinin yol haritasında mutabık kalmış bulunuyoruz. 11 madde sonuçlandı. Diğer partilerin genel başkanları cumhurbaşkanı yardımcısı olacaktır."

Millet İttifakı'nın yol haritasının açıklandığı metinde ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ile ilgili bir ayrıntı yer aldı.

12 maddede, "İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Sayın Cumhurbaşkanının uygun gördüğü zamanda ve tanımlanmış görevlerle Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanacaktır." denildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑