radyo
radyo
ford
Hakan Elyıldırım
Hakan Elyıldırım

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Vatandaşın Feryadını Duyan Var mı"

Hükümetin vatandaşların maddi yaşamları için acilen birşeyler yapması gerekiyor. Bu, Elektrik, Doğalgaz ve Su faturaları olur ya da ailelere aylık düzenli bir ödeme şeklinde olabilir.

7 Nisan 2020 Saat: 19:05
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu yazı 936 kez okunmuştur

VATANDAŞI DUYAN VAR MI?

Vatandaş 3-4 ay fatura ödemesek bari diyor ama kimse duymuyor. SEDAŞ bir yandan, İSU bir yandan, İZGAZ diğer taraftan faturaları yapıştırmaya devam ediyor.

Evden çıkma Türkiye, Evde kal Türkiye! Restoranları kapat, kahvehaneleri kapat, kimse işe de gitmesin. Tamamda faturaları kim ödeyecek? Kiraları, maaşları, aidatları kim ödeyecek? 3 ayda bitecek mi, bitmeyecek mi belli değil. Biteceği kesin olsa, 3 ayı kayıp sayıp daha çok çalışıp arayı kapatmaya çalışalım. Ya bitmezse ki yılbaşına kadar da devam edecek diyenler çoğunlukta.

İşyeri sahipleri, esnaflar, çalışanlar ne yapacak? En az 6 Milyon kişi işsiz kalacak. Bu insanlar ne yiyip ne içecekler?

Evde kal tamamda, Vatandaş hükümetten başka icraat bekliyor.

Emin olun sadece duayla olmuyor!

Ev sahibine "sana dua ediyorum" deyince, evi boşalt ben sana daha iyi bulasın diye dua ediyorum diyor.

İZGAZ - İSU - SEPAŞ belki gelip elektriği, gazı, suyu kesmeyecek ama 3 ay sonra hele bi gel bakalım diyecek, "Dua etsek size" dediğinizde sizce ne derler?

Bu yüzden Sayın Cumhurbaşkanı ve bakanlar yani kabine, vatandaş sizden en basitinden Elektrik - Su - Doğalgaz faturaları ile ilgili bir girişim bekliyor.

Bu işin sonu çok dramatik hale gelebilir.

İnsanlar eve tıkılmış durumda, hiç durmadan yiyip içiyorlar. Para bittimi, kredi kartlarında limit tükendimi, evdekiler birbirini yemeye başlayacak. Geçen senenin aynı zamanlarıyla bu dönemde aile içi şiddette %38 artış varmış. Bu sadece polise yansıyanlar.

İşte yine bu yüzden hükümetin vatandaşların maddi yaşamları için birşeyler yapması gerekiyor. Bu, Elektrik, Doğalgaz ve Su faturaları olur ya da ailelere aylık düzenli bir ödeme şeklinde olabilir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeliden, Türkiyeden ve Dünyadan Son Dakika Haberleri Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

HAKAN ELYILDIRIM'dan "Trafik Sorununu Çözen Kazanır"8 Nisan 2021 Saat: 14:39
Yerel seçimlere 3 yıl kaldı. Kocaeli'nin en büyük sorunu Trafik. Tahir Başkanın bu soruna acilen büyük önem vermesi gerekiyor.
FATMA BAŞKAN ŞİMDİ İCRAAT ZAMANI29 Mart 2021 Saat: 15:43
Yerel Seçimlerin üzerinden 2 yıl geçti, kala kala 3 yıl kaldı. Şimdi İcraat zamanı. Bakalım İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet İzmit Halkının hayatını değiştirecek işlere imza atabilecek mi?
BAŞLATMAYIN TRANSSEKSÜEL, HOMOSEKSÜEL, LEZBİYENİNİZDEN5 Mayıs 2020 Saat: 12:59
Hem erkek, hem kız çocuklarımızı, başta insana saygı, sonra tüm canlılara ve doğaya saygı konusunda en önemlisi de ahlaklı olmak hususunda eğitmeliyiz. Kendi kurtuluşumuz, ülkemizin ve dünyanın kurtuluşu bunlara bağlı.
AHLAK YOKSUNU İNSAN MÜSVEDDESİ2 Mayıs 2020 Saat: 12:17
Bazen ağzını doldura doldura küfür etmek ister insan. Sinirlendiğimde ağzım çok bozuktur. Karşımdakini fena rencide ederim. Ettiğim küfürleri ve hakaretleri iliklerine kadar hissettiririm.
HAKAN ELYILDIRIM'DAN "AĞZI OLAN ELEŞTİRİYOR"1 Mayıs 2020 Saat: 15:35
Türk halkının en büyük özelliği ne derseniz, ELEŞTİRMEK derim. Herkes eleştiriyor. Ama ne araştırıyor, ne de okuyor. Sosyal Medya'dan gördükleriyle dümdüz eleştiriyor.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑